Predpoveď počasia: Babie leto sa ešte chvíľu zdrží

Najvyššie denné teploty sa síce cez týždeň budú blížiť k dvadsiatke, ale oblačnosti už môže byť viac.

foto ilustračná: pixabay.com

Pondelok 10. 10.

Jasný až polojasný deň popoludní v juhozápadnej časti Slovenska prejde do oblačného. Denné teploty budú dosahovať najviac 15 a 20 stupňov. Pondelok by mal byť zrážok, fúkať bude len slabý vietor.

Utorok 11. 10.

Ďalší deň bude oblačnejší, prechodne až zamračený. Ojedinele sa môžu objaviť prehánky a dážď. Maximálne denné teploty sa budú cez deň opäť pohybovať medzi 15 až 20 stupňami, v noci klesnú na 10 až 5, v údoliach bude okolo 3 stupňov.

Streda 12. 10.

Stredajšie dopoludnie môže byť miestami s hmlou alebo nízkou oblačnosťou, ojedinele aj so slabými zrážkami. Neskôr bude prevažne polojasno a bezvetrie či len slabý vietor. Cez deň sa oteplí najviac na 14 až 19 stupňov. Nočné teploty budú klesať na 10 až 5 a v údoliach do 3 stupňov.

Štvrtok 13. 10.

„Najnižšia nočná teplota 9 až 4, v údoliach miestami okolo 2 st. Najvyššia denná teplota 14 až 19 st., na severe a pri dlhšie trvajúcej hmle alebo nízkej oblačnosti okolo 12 st.,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav. V noci a dopoludnia môžu pretrvávať hmly a nízka oblačnosť. Zvyšok dňa bude prevažne polojasný, len ojedinele so slabými zrážkami.

Piatok 14. 10.

„Jasno až polojasno, postupne od západu pribúdanie oblačnosti a neskôr miestami dážď. Ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. Najnižšia nočná teplota 6 až 1, na západe okolo 8 st. Najvyššia denná teplota 12 až 18 st.,“ hlási SHMÚ.

Víkend

Zatiaľ to vyzerá, že sobota začne s veľkou oblačnosťou, na viacerých miestach možno aj s prehánkami a dažďom. Najvyššia denná teplota vystúpi na 12 až 18 stupňov a v noci sa ochladí na 11 až 5 stupňov.

Televízia Nitrička

Forgot Password