Predpoveď počasia: Ďalší sychravý jesenný týždeň je za rohom

Dáždniky budeme potrebovať aj nasledujúce dni. Väčšinu času má prevažovať oblačné počasie.

foto ilustračná (pixabay.com)

Pondelok 26. 9.

Aj nový týždeň začne oblačným až zamračeným počasím, ktoré sa môže v západnej polovici Slovenska postupne zmierňovať. Najvyššia denná teplota dosiahne 13 až 18 miestami, 21 stupňov.

Utorok 27. 9.

Rovnaký bude aj utorok, oblačnosť sa bude lokálne zmenšovať len na východe Slovenska. „V noci ojedinele, cez deň postupne na viacerých, miestach prehánky, dážď, výnimočne búrky,“ hlási Slovenský hydrometeorologický ústav. Denné teploty dosiahnu najviac 14 až 19 stupňov. Nočné teploty klesnú na 11 až 6, v údoliach 6 až 1 stupeň.

Streda 28. 9.

Nočná zamračená obloha na väčšinu územia prinesie prehánky a dážď. Cez deň bude oblačnosť premenlivá a zrážky sa vyskytnú len miestami. Maximálne denné teploty sa budú pohybovať od 14 do 19 stupňov. V noci sa ochladí na prevažne na 11 až 6 stupňov.

Štvrtok 29. 9.

„Premenlivá, prechodne až veľká oblačnosť a miestami prehánky alebo dážď, na hrebeňoch Tatier sneženie. Chladno,“ uvádza SHMÚ. Cez deň sa oteplí najviac na 12 až 17 stupňov. Nočné teploty klesnú na 9 až 4 stupne, v údoliach bude ojedinele okolo 2 stupňov.

Piatok 30. 9.

Oblačný a zamračený miestami s prehánkami a dažďom bude aj piatok. Očakávajú sa denné teploty najviac okolo 13 až 19 stupňov. V noci budú klesať na 11 až 5 stupňov.

Víkend

Podobné počasie má pokračovať tiež začiatkom víkendu. Sobota bude zrejme sychravá s teplotami cez deň maximálne od 15 do 21 stupňov. Nočný vzduch sa ochladí na 13 až 7 stupňov.

Televízia Nitrička

Forgot Password