Predpoveď počasia: Opäť nás čaká týždeň s premenlivou oblačnosťou

V ďalšom septembrovom týždni budú prevažovať jesenné prehánky, dážď a striedavá oblačnosť.

foto ilustračná (zdroj: pixabay.com)

Pondelok 12.9.

Premenlivý pondelok začne ojedinelou rannou hmlou a pokračovať bude miestami s prehánkami a dažďom. Najvyššia denná teplota dosiahne 19 až 24 stupňov, na severe Slovenska bude chladnejšie.

Utorok 13.9.

Utorok má byť jasný až polojasný. Na východe Slovenska zo začiatku s väčšou oblačnosťou, tá sa bude popoludní ešte zväčšovať. „Výnimočne slabé zrážky. V noci a dopoludnia ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť,“ uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav. Cez deň sa oteplí na 17 až 24 stupňov. Nočné teploty klesnú na 11 až 6, v údoliach od 6 do 1 stupňa.

Streda 14.9.

Nasledujúci deň začne zmenšenou oblačnosťou, postupne sa zmení na oblačný až zamračený s dennými teplotami najviac od 17 do 22, na juhozápade a juhu stredného Slovenska až do 27 stupňov. V noci sa ochladí na 12 až 7, na západe okolo 14 stupňov.

Štvrtok 15.9.

„Oblačno až zamračené, miestami prechodne zmenšená oblačnosť. Postupne na viacerých miestach dážď, prehánky, ojedinele búrky. Najnižšia nočná teplota 16 až 11, na juhozápade do 18 st. Najvyššia denná teplota 17 až 22, na juhu väčšinou okolo 24 st.,“ hlási SHMÚ.

Piatok 16.9.

Zamračený má byť aj piatok, oblačnosť sa ale môže lokálne zmenšovať. Miestami sa vyskytnú prehánky alebo dážď. Najvyššia denná teplota vystúpi na 16 až 22 stupňov. Najnižšia nočná teplota klesne na 16 až 10 stupňov.

Víkend

Predpovede zatiaľ hlásia, že aj sobota bude premenlivá, s prevažne veľkou oblačnosť a miestami aj s prehánkami alebo občasným dažďom. Denné teploty dosiahnu maximálne 15 až 20, na severe miestami okolo 13 stupňov. Nočné teploty klesnú najviac na 10 až 5, na juhu okolo 12 stupňov.

Televízia Nitrička

Forgot Password