Predpoveď počasia: Čaká nás týždeň s premenlivým počasím

Nasledujúce septembrové dni už budú s pravým jesenným nádychom.

foto ilustračná (zdroj: pixabay.com)

Pondelok 5.9.

Prvý pracovný deň nového týždňa bude počasie jasné až polooblačné, miestami sa bude oblačnosť prechodne zväčšovať a ojedinele sa môžu hlavne na strednom Slovensku vyskytnúť prehánky. Cez deň sa oteplí najviac na 22 až 27 stupňov.

Utorok 6.9.

Ďalší deň začne pravdepodobne hmlisto, neskôr bude oblačnejší, miestami aj zamračený. Cez deň sa môžu objaviť prehánky, dážď a búrky. Denné teploty vystúpia maximálne na 18 až 23 stupňov, na juhozápade a juhovýchode na 25 stupňov. Nočné teploty klesnú na 16 až 11 stupňov, v údoliach na 9 stupňov.

Streda 7.9.

V stredu bude oblačnosť už menšia, sem-tam sa ešte vyskytnú prehánky a dážď. Počas dňa sa oteplí na 22 až 27 stupňov. Fúkať má iba slabý vietor. V noci sa ochladí na 16 až 11 stupňov, v údoliach 10 až 5 stupňov.

Štvrtok 8.9.

„Polooblačno až oblačno, od západu pribúdanie oblačnosti. V noci ojedinele, cez deň postupne na viacerých miestach, prehánky, dážď, ojedinele búrky,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav. Denné teploty dosiahnu najviac 22 až 27 stupňov. Nočné teploty sa budú pohybovať od 15 do 8 stupňov.

Piatok 9.9.

Oblačný až zamračený bude zrejme aj piatok, na viacerých miestach s prehánkami, dažďom, ojedinele aj s búrkami. Cez deň postupne od západu zrážky ustanú a prejdú do premenlivej
oblačnosti. Najvyššia denná teplota vystúpi na 20 až 26 stupňov a nočná klesne na 17 až 11 stupňov.

Víkend

Premenlivá oblačnosť s prehánkami výnimočne s búrkami má podľa predpovedí pokračovať aj v sobotu. „Najnižšia nočná teplota 14 až 9, v údoliach lokálne okolo 7 st. Najvyššia denná teplota 19 až 25 st.,“ hlási SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password