Predpoveď počasia: Záver prázdnin bude sprevádzaný premenlivým počasím

Prechodne zväčšenú oblačnosť miestami doplnia aj zrážky.

foto ilustračná (zdroj: pixabay.com)

Pondelok 29.8.

Záver letných prázdnin príde v pondelok s oblačným až zamračeným počasím, prehánkami, dažďom a ojedinele aj búrkami. Dobrá správa je, že na západe Slovenska sa bude oblačnosť postupne zmenšovať. Najvyššia denná teploty vystúpia na 24 až 29 stupňov.

Utorok 30.8.

Nasledujúci deň sa má oblačnosť len prechodne zväčšovať, prehánky sa budú objavovať iba výnimočne. Utorok bude jasný až polooblačný s maximálnymi dennými teplotami od 24 do 29 stupňov. Najnižšia nočná teplota klesne na 17 až 12, v údoliach miestami na 11 až 6 stupňov.

Streda 31.8.

„Najnižšia nočná teplota 16 až 11, v údoliach miestami 11 až 6 st. Najvyššia denná teplota 23 až 28, v Žilinskom kraji a na Spiši 18 až 23 st.,“ hlási Slovenský hydrometeorologický ústav počasie na stredu. Deň začne jasným až polooblačným počasím, postupne sa oblačnosť zväčší a ojedinele sa objavia prehánky alebo dážď.

Štvrtok 1.9.

Štvrtok bude spočiatku prevažne veľmi oblačný, neskôr premenlivý. Zrážky sa vyskytnú len ojedinele a skôr na severe Slovenska. Denné teploty vystúpia maximálne na 20 až 25 stupňov. V noci sa ochladí na 16 až 11 stupňov, v údoliach bude miestami okolo 9 stupňov.

Piatok 2.9.

V piatok má byť oblačnosť malá, ale postupne prechodne zväčšená, výnimočne aj s prehánkami. Ráno sa už môžu vyskytnúť aj hmly. „Najnižšia nočná teplota 13 až 8, v údoliach miestami 8 až 3 st. Najvyššia denná teplota 20 až 25, na severe miestami okolo 18 st.,“ predpovedá SHMÚ.

Víkend

Aj v sobotu sa môže oblačnosť prechodne zväčšovať, miestami sa prejaví aj slabým dažďom. Najvyššia denná teplota dosiahne 20 až 25, na severe miestami okolo 18 st. Najnižšia nočná teplota klesne na 14 až 9, v údoliach miestami 8 až 3 stupne.

Televízia Nitrička

Forgot Password