Predpoveď počasia: Sychravé počasie pokračuje

Po suchom a horúcom počasí prišla zmena. Vyhlásené sú aj meteorologické a hydrologické výstrahy.

Pondelok 22.8.

Zamračené počasie bude pokračovať aj po víkende a na mnohých miestach s prehánkami a výdatnejším dažďom. Najvyššia denná teplota dosiahne 19 až 24, na Gemeri, v Above, na Šariši a Zemplíne 24 až 29 stupňov.

V okrese Nitra sú do 22. augusta do 18. hodiny vyhlásené meteorologické výstrahy 1. stupňa pred dažďom. Hydrologické výstrahy súvisiace s výdatným dažďom sa týkajú len severu Slovenska.

Utorok 23.8.

Na viacerých miestach budú dážď, prehánky a ojedinele búrky pokračovať aj v utorok. Denné teploty vystúpia najviac na 21 až 26, na Zemplíne miestami okolo 28 stupňov. Slabý vietor môže pri búrkach prechodne zosilnieť. Nočné teploty klesnú na 18 až 13 stupňov.

Streda 24.8.

Zmenu neprinesie ani streda.

Stále bude prevažovať polooblačné až oblačné počasie s maximálnymi teplotami od 25 do 30 stupňov. V noci len ojedinele, ale cez deň sa na viacerých miestach objavia prehánky alebo búrky. Najnižšia nočná teplota klesne na 18 až 13 stupňov.

Štvrtok 25.8.

„Polooblačno až oblačno, v noci aj zmenšená oblačnosť. Ojedinele, cez deň miestami, prehánky a búrky. Zrána v údoliach ojedinele hmla. Najnižšia nočná teplota 18 až 13 st. Najvyššia denná teplota 25 až 31 st.,“ hlási Slovenský hydrometeorologický ústav.

Piatok 26.8.

V piatok sa malá, sem-tam zväčšená oblačnosť zase môže prejaviť prehánkami a búrkami. Denné teploty dosiahnu maximálne 26 až 32 stupňov. V noci sa ochladí na 19 až 13 stupňov.

Víkend

Rovnaké počasie má podľa predpovedí pokračovať aj v sobotu. Najvyššie denné teploty majú vystúpiť na 27 až 33 stupňov.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Televízia Nitrička

Forgot Password