Predpoveď počasia: Svätá Barbora ťahá sane do dvora?

Teploty tesne okolo nuly a jasno či prípadné zrážky? Pozor by si mali dávať najmä vodiči.

foto: NH

Pondelok 30. 11.

Týždeň by mal začať jasným až polooblačným počasím, len ojedinele so zväčšenou oblačnosťou. Slabé sneženie a snehové prehánky by sa mali vyskytnúť len výnimočne. Najvyššie denné teploty vystúpia na -2 až 3 stupne, na juhozápade ojedinele aj teplejšie s bezvetrím alebo len slabým vetrom.

Utorok 1. 12.

Jasné až polooblačné počasie má pokračovať aj ďalší deň.

Postupne sa môže miestami vyskytnúť hmla a nízka oblačnosť, ojedinele aj mrholenie alebo slabé sneženie. Počas dňa sa oteplí najviac na -2 až 3 stupne. Vietor bude fúkať rýchlosťou 5 – 25 km/h, v noci ešte prevažne slabý premenlivý vietor s teplotami -2 až -7, v údoliach sa ochladí v noci na -8 až -13 stupňov.

foto ilustračná (pixabay.com)

Streda 2. 12.

V strede pracovného týždňa bude podľa predpovedí prevažovať polojasné až oblačné počasie. V nižších polohách by vás ojedinele nemala prekvapiť hmla, nízka oblačnosť a slabé zrážky. „Najnižšia nočná teplota -1 až -7, v údoliach miestami -7 až -13 st. Najvyššia denná teplota -1 až +4 st.“ hlási teplotné predpovede Slovenský hydrometeorologický ústav. Fúkať bude prevažne slabý vietor.

Štvrtok 3. 12.

Štvrtok nás podľa SHMÚ aj na západe zastihne sneženie: „Oblačno až zamračené, spočiatku miestami aj polojasno. Postupne miestami, najmä na západe, sneženie, v nižších polohách aj dážď.“ Ojedinele sa vyskytne aj poľadovica. Denné teploty vystúpia maximálne na 0 až 5 stupňov. V noci sa ochladí na -2 až -7 stupňov, v údoliach až do -10 stupňov.

foto ilustračná (pixabay.com)

Piatok 4. 12.

Oteplenie sa prejaví na denných teplotách vo výške 0 až 6 stupňov. Popri tom bude oblačno až zamračené, na väčšine územia bude mrholiť alebo pršať, vo vyšších či nižších polohách môže aj snežiť s poľadovicou. Nočné teploty klesnú na 3 až -2 stupňov.

Víkend

Začiatkom víkendu príde oteplenie.

V sobotu môžu teploty vystúiť na 4 až 10 stupňov, pri celodennej hmle alebo nízke oblačnosti sa budú teploty pohybovať slabo nad nulou. Očakávajte polojasné až oblačné počasie, ojedinele so slabými zrážkami. Nočné teploty klesnú najviac na 3 až -2 stupne.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password