Predpoveď počasia: V priebehu týždňa budú teploty pomaly klesať

Menšie ochladenie by malo prísť koncom týždňa. Záver júla môže byť aj s prehánkami alebo búrkami.

foto ilustračná: pixabay.com

Pondelok 25. 7.

V úvode týždňa sa opäť vrátia vyššie teploty, ktoré cez deň dosiahnu maximálne 30 až 35 stupňov. Na severe a severovýchode Slovenska bude o niečo chladnejšie, inak môžeme očakávať jasný až polojasný deň. Fúkať má iba slabý vietor.

Utorok 26. 7.

Jasný a polojasný má byť aj utorok. Na západe zrána a inde aj priebehu dňa môže narastať oblačnosť, ktorá sa prejaví prehánkami, dažďom alebo búrkami.

„Najvyššia denná teplota 23 až 29, na juhu stredného Slovenska a väčšinou aj na východe 30 až 36 st.,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav. Nočné teploty budú klesať na 22 až 16 stupňov na západe, v ostatných častiach na 16 až 10 stupňov. Slabý až mierny vietor môže pri búrkach zosilnieť.

Streda 27. 7.

Streda už bude prevažne polooblačná, prehánky sa vyskytnú len ojedinele najmä na severe. V noci môže byť oblačnosť veľká, vo východnej polovici Slovenska aj so zrážkami. Denné teploty dosiahnu najviac 28 až 33 stupňov. V noci sa ochladí na 19 až 14 stupňov, v dolinách a kotlinách na 14 až 9 stupňov.

Štvrtok 28. 7.

Počas dňa sa bude oblačnosť prechodne zväčšovať, ojedinele sa vyskytnú aj prehánky. Maximálne denné teploty dosiahnu 29 až 34 stupňov. Nočné teploty sa budú pohybovať najmenej od 18 do 13 stupňov, v dolinách väčšinou okolo 11 stupňov.

Piatok 29. 7.

„Polooblačno až oblačno, postupne až zamračené a ojedinele, najmä západe, prehánky, dážď, aj búrky. Teplo. Najnižšia nočná teplota 20 až 15, v dolinách a kotlinách miestami okolo 13 st. Najvyššia denná teplota 30 až 35, na krajnom západe a severe miestami okolo 28 st.,“ uvádza predpoveď na piatok SHMÚ.

Víkend 30. 7.

Záver júla bude zrejme oblačný až zamračený a so zrážkami.

V sobotu by malo prísť ochladenie. Po tropických teplotách predpovede hovoria o 24 až 29 stupňoch cez deň a 20 až 14 stupňoch v noci. Okrem toho sa na viacerých miestach môžu objaviť prehánky, dážď sem-tam aj búrky.

Televízia Nitrička

Forgot Password