Predpoveď počasia: Ešte chvíľu s výstrahami a príde ochladenie

V úvode nového týždňa sú pre niektoré okresy zase vyhlásené výstrahy pred teplom, postupne sa však začne ochladzovať a pribudnúť má aj oblačnosť.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Pondelok 4.7.

Čaká nás jasný začiatok týždňa. V západnej polovici Slovenska sa bude oblačnosť postupne zväčšovať a k večeru k nej môžu pribudnúť aj prehánky a búrky. Opäť bude veľmi teplo, maximálne 31 až 36 stupňov.

zdroj: SHMÚ

Utorok 5.7.

Sviatočný deň bude oblačnosť prevažne veľká, ale na východe zo začiatku mierna.

Od západu sa majú postupne objavovať prehánky a lokálne búrky aj s krúpami. „Najvyššia denná teplota 18 až 25, v Podunajskej nížine, Banskobystrickom kraji a Košickom kraji, na Šariši a Hornom Zemplíne 26 až 33 st.,“ informuje Slovenský hydrometeorologický ústav. Nočné teploty budú klesať na 21 až 16, v údoliach do 14 stupňov.

Streda 6.7.

Na východe sa najprv môžu objavovať prehánky, dážď, ojedinele búrky. Zvyšok dňa má byť prevažne oblačný a zrážky sa vyskytnú už len ojedinele. Denné teploty sa budú pohybovať od 20 stupňov na severe, do 30 stupňov na zvyšku územia. V noci sa teploty znížia na 19 až 14 stupňov.

Štvrtok 7.7.

Nasledujúci deň bude podľa predpovedí spočiatku jasný, no v priebehu dňa sa môže zväčšovať oblačnosť, ktorú ojedinele budú sprevádzať aj zrážky. „Najnižšia nočná teplota 15 až 10, v údoliach miestami 10 až 5 st. Najvyššia denná teplota 24 až 29, na krajnom západe, v Žilinskom kraji a na Spiši 18 až 23 st.,“ predpovedá SHMÚ.

Piatok 8.7.

Oblačný bude zrejme aj piatok. Denné teploty vystúpia najviac na 20 až 27 stupňov. Nočné teploty klesnú na 16 až 10 stupňov.

Víkend

„Najnižšia nočná teplota 16 až 11, v údoliach okolo 9 st. Najvyššia denná teplota 22 až 27, v severnej polovici okolo 20 st.,“ uvádza predpoveď na prvý víkendový deň SHMÚ. Aj sobota má byť najprv polooblačná, neskôr oblačná s prehánkami alebo búrkami.

Televízia Nitrička

Forgot Password