Predpoveď počasia: Čakajú nás horúce letné dni

S prechodnou oblačnosťou sa ojedinele môžu vyskytnúť aj zrážky.

foto ilustračná (pixabay.com)

Pondelok 20.6.

Horúce a slnečné počasie bude pokračovať aj v nasledujúcom týždni. Pondelok bude jasný až polooblačný. oblaky môžu postupne pribúdať popoludní v západnej polovici Slovenska a prejavia sa ojedinele prehánkami alebo búrkami. Očakáva sa, že najvyššie denné teploty vystúpia na 29 až 34 stupňov.

Utorok 21.6.

V noci sa môžu na severe a východe ojedinele objaviť prehánky a búrky. Cez deň bude prevládať malá oblačnosť a ochladenie. Denné teploty sa budú pohybovať maximálne od 23 do 28 stupňov. V noci sa ochladí na 17 až 12, v údoliach i menej.

Streda 22.6.

Aj v stredú bude pokračovať miestami zväčšená oblačnosť, ojedinele aj s prehánkami alebo búrkami. Opäť sa oteplí. Teploty sa počas dňa vyšplhajú na 27 až 32 stupňov, v noci budú klesať na 16 až 11, v údoliach do 9 stupňov.

Štvrtok 23.6.

Aj nasledujúci deň bude patriť k tým horúcejším. Poloolbačnosť prechodne až oblačnosť môžu sprevádzať prehánky a búrky. Cez deň sa oteplí najviac na 27 až 32 stupňov. Nočné teploty klesnú na 19 až 13 stupňov.

Piatok 24.6.

„Malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť. Ojedinele prehánky alebo búrky. Veľmi teplo. Najnižšia nočná teplota 18 až 12 st. Najvyššia denná teplota 28 až 34 st.,“ hlási predpoveď na záver pracovných dní Slovenský hydrometeorologický ústav.

Televízia Nitrička

Forgot Password