Predpoveď počasia: Nový týždeň prinesie teplé počasie, ale aj striedavú menšiu oblačnosť

Tá sa miestami prejaví zrážkami. Výstrahy pred búrkami sa v pondelok týkajú celého Slovenska.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Pondelok 13. 6.

Prvý deň nového týždňa začne s malou oblačnosťou, ktorá sa môže od západu cez deň zväčšovať. Postupne sa na viacerých miestach vyskytnú prehánky a búrky, a to aj intenzívne a s krúpami. Vonkajšie teploty vystúpia počas dňa najviac na 26 až 31stupňov. Slabý vietor pri búrkach zosilnie.

Prvý stupeň výstrahy pred búrkami je v pondelok vyhlásený pre celé Slovensko. V okrese Nitra výstraha platí od 12. do 19. hodiny.

Utorok 14. 6.

Utorok bude polooblačný až oblačný s maximálnymi dennými teplotami okolo 21 až 26 stupňov. „V noci na severe a východe spočiatku miestami prehánky, dážď, ojedinele
búrky, cez deň zrážky ojedinele,“
predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav. V noci sa ochladí na 14 až 9 stupňov, v údoliach môžu teploty klesnúť až do 4 stupňov.

Streda 15. 6.

Aj počas nasledujúceho dňa sa môže objavovať malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť. Teploty vystúpia najviac 23 až 28 stupňov, v noci klesnú na 10 až 5, v údoliach bude miestami okolo 3 stupňov.

Štvrtok 16. 6.

Ďalší deň už očakáva jasnejšia obloha.

Oblačnosť sa môže prechodne zväčšiť na severe Slovenska, ojedinele aj s prehánkami. Cez deň sa oteplí maximálne na 25 až 30 stupňov. Nočné teploty sa budú pohybovať od 14 do 9 stupňov a v údoliach od 9 do 4 stupňov.

Piatok 17. 6.

„Jasno až polooblačno, postupne od západu veľká oblačnosť a miestami prehánky, ojedinele búrky. Najnižšia nočná teplota 16 až 10 st., v údoliach ojedinele chladnejšie. Najvyššia denná teplota 22 až 27, na severe okolo 20 st.,“ predpovedá SHMÚ piatkové počasie.

Víkend

Víkend začne v úvode s malou, čiastočne aj so zväčšenou oblačnosťou. Ojedinele sa môžu vyskytnúť prehánky. V sobotu denné teploty dosiahnu najviac 24 až 30 stupňov, v noci sa ochladí na 16 až 10 stupňov.

Televízia Nitrička

Forgot Password