Predpoveď počasia: Čaká nás premenlivá oblačnosť s ešte stále príjemnými letnými teplotami

Vonkajšie denné teploty sa počas týždňa budú pohybovať prevažne pod hranicou tridsiatich stupňov.

foto ilustračná: NH

Pondelok 6. 6.

V úvode týždňa by sme mali počítať s poloolbačným až oblačným počasím. Zamračená obloha sa najmä na krajnom západe Slovenska môže prejaviť prehánkami, dažďom a búrkami. Najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 24 do 29 stupňov. Fúkať má slabý premenlivý vietor.

Utorok 7. 6.

Zrážky sa, stále hlavne na západe, môžu objaviť aj v utorok. Inak má prevládať malá, miestami zväšená oblačnosť s najvyššími teplotami od 26 do 31 stupňov. Nočné teploty klesnú na 16 až 11 stupňov, v údoliach ojedinele do 9 stupňov.

Streda 8. 6.

Zrážky sa vo väčšej miere môžu objaviť aj v stredu. Oblačnosť bude prevažne veľká, na východe miernejšia. Teploty vystúpia počas dňa najviac na 19 až 24, na juhu a východe na 24 až 29 stupňov. V noci sa vzduch ochladí na 17 až 12 stupňov.

Štvrtok 9. 6.

„Prevažne oblačno. Miestami prehánky, dážď, ojedinele búrky. Zrána ojedinele hmla. Najnižšia nočná teplota 17 až 11 st. Najvyššia denná teplota 21 až 27 st.,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav.

Piatok 10. 6.

Vonkajšie denné teploty dosiahnu maximálne 22 až 28 stupňov. Malú oblačnosť môžu miestami sprevádzať ojedinelé zrážky. Nočné teploty sa budú pohybovať od 17 do 11 stupňov.

Víkend

Začiatok víkendu bude podľa predpovedí jasný aj polooblačný. „Najnižšia nočná teplota 16 až 10 st. Najvyššia denná teplota 24 až 30 st.,“ hlási SHMÚ predpoveď na sobotu.

Televízia Nitrička

Forgot Password