Predpoveď počasia: Opäť rátajte s oblačnosťou

Blížime sa ku koncu novembra, okrem opadaného lístia tomu zodpovedajú aj predpovede počasia.

Pondelok 16. 11.

Ďalší jesenný týždeň začne zase zamračeným a hmlistým počasím, miestami so slabím dažďom a mrholením. Najvyššie denné teploty dosiahnu 5 – 10 stupňov, v údoliach bude ojedinele chladnejšie. Fúkať má len slabý vietor s rýchlosťou do 20 km/h.

Utorok 17. 11.

Novembrový sviatok má sprevádzať premenlivá oblačnosť a slabý vietor, ojedinele s dažďom a prehánkami. Najvyššia denná teplota vystúpi na 8 až 13 stupňov. V noci sa ochladí najmenej na 7 až 2 stupne.

Streda 18. 11.

V stredu už bude obloha jasnejšia.

„Prevažne polojasno, v nižších polohách zrána ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť,“ hlási predpoveď na tento deň Slovenský hydrometeorologický ústav. Od západu má do strednej Európy prúdiť teplejší vzduch. Teploty počas dňa vystúpia najviac na 8 – 13 stupňov. Najnižšie nočné teploty klesunú na 3 až -2 stupne, v údoliach miestami okolo -4.

Štvrtok 19. 11.

Štvrtok má byť opäť oblačný až zamračený s hmlami a ojedinelým mrholením. Na horách a miestami aj v nižších polohách sa oblačnosť môže zmenšovať. „Najnižšia nočná teplota 4 až -1, v údoliach miestami okolo -3 st. Najvyššia denná teplota 6 až 11, pri hmle a nízkej oblačnosti okolo 4 st.,“ znejú teplotné predpovede SHMÚ.

Piatok 20. 11.

Veľká oblačnosť, hmly a miestami dážď budú pokračovať aj v piatok. Denné teploty vystúpia maximálne na 3 – 9 stupňov, nočné teploty klesnú najmenej na 6 až -1 stupeň.

Víkend

Začiatkom víkendu ešte prituhne.

SHMÚ hlási na sobotu maximálne denné teploty vo výške 1 až 7 stupňov. Trepa opäť očakávať oblačné až zamračené počasie, miestami s dažďom, prehánkami, od stredných polôh aj so snežením. Najnižie nočné teploty dosiahnu 5 až 0 stupňov.

foto ilustračné (pixabay.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password