Predpoveď počasia: Po chladnejšom začiatku týždňa budú teploty stúpať

V druhej polovici týždňa môžu počas dňa teploty vystúpiť nad tridsať stupňov, sprevádzať ich však môžu aj zrážky.

Pondelok 30. 5.

Úvod týždňa bude polooblačný až oblačný, ojedinele s prehánkami alebo dažďom. Cez deň sa oteplí najviac na 19 až 24 stupňov. Fúkať má iba slabší vietor do 20 km/h.

Utorok 31. 5.

Oblačnosť bude oproti predchádzajúcemu dňu menšia, no stále sa môže prechodne zväčšovať. Denné teploty vystúpia maximálne na 22 až 27 stupňov, na severe Slovenska bude aj chladnejšie. V noci sa ochladí na 12 až 7 stupňov, v údoliach do 5 stupňov a objaviť sa môžu tiež prehánky a dážď.

Streda 1. 6.

Streda bude prevažne polooblačná s ojedinelými prehánkami a dažďom. Najvyššie denné teploty dosiahnu okolo 22 stupňov na severe až 29 stupňov na ostatných územiach Slovenska. Nočné teploty klesnú na 14 až 9 stupňov, v údoliach ojedinele do 7 stupňov a zrážky budú miestami pokračovať aj v nočných hodinách.

Štvrtok 2. 6.

Ani ďalší deň nebude zrejme patriť k tým slnečnejším. „Polooblačno až oblačno, cez deň miestami až veľká oblačnosť. V noci ojedinele, cez deň miestami prehánky alebo dážď. Ojedinele búrky. Veľmi teplo,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav. Denné teploty sa budú pohybovať medz 25 až 31 stupňami. Najnižšie nočné teploty klesnú na 12 až 7, na západe 17 až 12 stupňov.

Piatok 3. 6.

Nasledujúci deň bude pokračovať podobné počasie – malá, miestami zväčšená oblačnosť s ojedinelými zrážkami. Vonkajšie teploty budú o niečo vyššie. Cez deň sa oteplí na 28 až 33 stupňov. Nočné teploty klesnú na 18 až 12 stupňov.

Víkend

Sobota bude síce teplá s maximálnymi teplotami od 27 do 33 stupňov, podľa predpovedí má pokračovať aj oblačné počasie s prípadnými prehánkami či búrkami, ktoré sa môžu vyskytnúť i v noci, kedy teploty klesnú na 18 až 12 stupňov.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Televízia Nitrička

Forgot Password