Predpoveď počasia: Týždeň s príjemnými teplotami aj premenlivou oblačnosťou

Denné teploty by sa nasledujúci týždeň mali držať pod tridsiatimi stupňami.

Pondelok 23. 5.

Čaká nás jasný až polooblačný začiatok týždňa, na západnej polovici Slovenska bude o niečo oblačnejšie. Cez deň sa oteplí najviac na 17 až 26 stupňov.

Utorok 24. 5.

Ďalší deň má prevažovať veľká, miestami zmenšená oblačnosť. Objaviť sa môžu prehánky, dážď a intenzívnejšie búrky. Denné teploty vystúpia maximálne na 19 až 26 stupňov. V noci vonkajšie teploty klesnú na 16 až 11 stupňov.

Streda 25. 5.

Podobné počasie bude pokračovať aj v stredu. Denné teploty budú stúpať na 23 až 28 stupňov. Fúkať má slabší vietor, ktorý môže pri búrkach zosilnieť. Nočné teploty klesnú na 14 až 9 stupňov, v údoliach môže byť ešte chladnejšie.

Štvrtok 26. 5.

„Premenlivá, v noci prevažne veľká oblačnosť. Miestami, cez deň len ojedinele prehánky alebo dážď. V noci spočiatku ojedinele doznievanie búrok,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav. Počas dňa sa oteplí najviac na 21 až 26 stupňov a v noci sa ochladí na 15 až 9 stupňov.

Piatok 27. 5.

Zo začiatku bude oblačosť prevažne malá, neskôr začne pribúdať a prejaví sa aj prehánkami či búrkami. Maximálne denné teploty dosiahnu 20 až 25 stupňov, v noci klesnú na 11 až 6 stupňov, v údoliach aj do 4 stupňov.

Víkend

„Najnižšia nočná teplota 11 až 6, v severnej polovici 6 až 1 st. Najvyššia denná teplota 18 až 23, v severnej polovici 13 až 18 st.,“ predpovedá počasie na sobotu SHMÚ. Uvedené teploty bude sprevádza najprv veľká, postupne premenlivá oblačnosť a miestami aj prehánky, dážď a búrky.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Televízia Nitrička

Forgot Password