Predpoveď počasia: Po krátkom ochladení sa vrátia teplé dni

V priebehu týždňa by mali denné teploty klesnúť, neskoršie oteplenie bude sprevádzať aj oblačnosť.

Pondelok 16. 5.

V prvý deň nového týždňa bude prevažovať teplé počasie s jasnou oblohou. K večeru sa ale prechodne môže oblačnosť zväčšiť. Denné teploty vystúpia najviac na 22 až 27, na juhozápade na 30 stupňov. Fúkať bude slabý premenlivý vietor.

Utorok 17. 5.

Ďalší deň už bude naopak oblačný až zamračený, hoci miestami bude aj menej oblačnosti.

Prehánky, dážď a ojedinele búrky sa objavia najmä cez deň, zriedka aj v noci. Ochladí sa na maximálnych denných 20 až 25 stupňov, na severe a východe 14 až 19 stupňov. Nočné teploty sa budú pohybovať od 16 do 11 stupňov, v niektorých územiach od 11 do 6 stupňov.

Streda 18. 5.

Nasledujúci deň ešte môže byť oblačné a polooblačné počasie, no postupne sa má vyjasňovať. Napriek tomu sa zrejme ešte viac ochladí. Denné teploty dosiahnu najviac 16 až 21 stupňov, nočné klesnú na 12 až 7, v údoliach miestami na 6 až 2 stupne.

Štvrtok 19. 5.

„Najnižšia nočná teplota 6 až 1, v údoliach ojedinele okolo -1 st. a nad ránom prízemný mráz miestami aj v nížinách. Najvyššia denná teplota 16 až 21, v južnej polovici západného a stredného Slovenska väčšinou 21 až 25 st.,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav. Malo by byť jasno alebo len malá oblačnosť. V noci a zrána sa môžu objaviť aj hmly.

Piatok 20. 5.

Záver pracovného týždňa bude jasný až polojasný s najvyššími dennými teplotami od 22 do 28 stupňov. Nad ránom sa v nížinách výnimočne môže objaviť prízemný mráz. V noci sa ochladí na 9 až 4 stupne, v údoliach miestami na 2 stupne.

Víkend

A zdá sa, že v sobotu bude síce teplo, ale aj oblačno.

„Polojasno, od západu postupne veľká oblačnosť a miestami prehánky alebo búrky. Veľmi teplo. Najnižšia nočná teplota 15 až 9 st. Najvyššia denná teplota 24 až 30 st.,“ predpovedá SHMÚ.

foto ilustračná (pixabay.com)

Televízia Nitrička

Forgot Password