Predpoveď počasia: Slnko sa bude zrejme celý týždeň schovávať za mraky

Denné teploty sa síce budú pohybovať okolo dvadsiatky, no jarnú idylku pokazí zamračená obloha so zrážkami.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Pondelok 2. 5.

Úvod týždňa bude polooblačný, oblačný, miestami prechodne až zamračený.

Ojedinele, skôr na strednom Slovensku, sa môžu objaviť aj prehánky a búrky. Cez deň sa oteplí na 15 až 23 stupňov. Podľa predpovedí môžeme rátať s bezvetrím, alebo len slabým vetrom, ktorý pri búrkach prechodne zosilnie.

Utorok 3. 5.

Podobné počasie bude prevládať i v utorok. Prehánky a búrky sa v noci objavia len ojedinele, ale počas dňa zrejme vyskytnú na viacerých miestach. Denné teploty dosiahnu najviac 18 až 23 stupňov. Nočné teploty sa budú pohybovať najmenej od 9 do 4 stupňov, v údoliach ešte menej.

Streda 4. 5.

Premenlivá, prechodne až veľká oblačnosť s prehánkami alebo búrkami bude pokračovať aj nasledujúci deň. Najvyššie denné teploty budú opäť dosahovať maximálne 18 až 23 stupňvo. V noci sa oblačnosť zmenší a ubudne aj zrážok. Teploty klesnú na 10 až 5 stupňov, v údoliach lokálne na 3 stupne.

Štvrtok 5. 5.

„Polooblačno až oblačno. Cez deň lokálne prechodne až zamračené a miestami, najmä na strednom Slovensku, prehánky, dážď, ojedinele búrky. V noci zrážky ojedinele,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav. Denné teploty zostávajú na rovnakej úrovni. V noci sa ochladí na 12 až 6 stupňov.

Piatok 6. 5.

Pracovný týždeň skončí s rovnakým počasím. S pribúdajúcimi oblakmi sa na mnohých miestach môžu vyskytovať prehánky, dážď a ojedinele búrky. Teploty ale klesať výrazne nebudú, dosiahnu 17 až 22 stupňov cez deň a 12 až 6 stupňov v noci.

Víkend

Ak dúfate, že víkend prinesie zmenyú, aktuálne predpovede vás sklamú.

„Prevažne veľká oblačnosť a miestami prehánky alebo dážď, ojedinele búrky. Najnižšia nočná teplota 12 až 6 st. Najvyššia denná teplota 15 až 21 st. Na severe ojedinele aj chladnejšie,“ dopĺňa prognózy na sobotu SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password