Predpoveď počasia: Apríl ukončí aprílové počasie

Predpovede na posledné aprílové dni spomínajú slnko, oblaky, prehánky, dážď a vo vyšších polohách možno aj sneženie.

foto ilustračná: pixabay.com

Pondelok 25. 4.

Týždeň začne pravdepodobne s rannými lokálnymi hmlami.

Pokračovať by mal premenlivou až veľkou oblačnosťou s ojedinelými poobednými prehánkami, prípadne búrkami. Počas dňa sa oteplí na 15 až 20 stupňov. Vietor s rýchlosťou 10 až 30 km/h bude k večeru zoslabne.

Utorok 26. 4.

Nasledujúci deň bude jasný až polooblačný, na juhozápade sa popoludní očakáva zväčšenie oblačnosti. Prehánky a slabý dážď sa môžu miestami vyskytovať na severe Slovenska, inde len zriedka. Vo vysokých polohách sa môže vyskytnúť aj sneženie. Denné teploty budú stúpať najviac do 14 až 19 stupňov. V noci sa ochladí na 8 až 1 stupeň.

Streda 27. 4.

Zamračená zrejme bude aj streda. Prehánky a dážď sa môžu objaviť najmä na západe Slovenska, snehové zrážky zase vo vyššých polohách. Cez deň teploty vystúpia maximálne na 10 až 15 stupňov. Nočné teploty sa budú pohybovať od 10 do 5, na severe do 3 stupňov.

Štvrtok 28. 4.

Ďalší deň by mal byť už o niečo jasnejší, no v priebehu dňa sa bude oblačnosť meniť a ojedinele sa na severe vyskytnú aj prehánky. „V noci a zrána ojedinele hmla. Najnižšia nočná teplota 8 až 3, na severe miestami okolo 1 st. Najvyššia denná teplota 14 až 19, na severe miestami okolo 12 st.,“ uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav.

Piatok 29. 4.

Piatkové ráno môžu sprevádzať hmly a nízka oblačnosť. Počasie bude pokračovať s jasnou až polooblačnou oblohou. Teploty sa cez deň vyšplhajú na 15 až 20 stupňov, v noci klesnú na 7 až 2 stupne, v údoliach až do 0 stupňov.

Víkend

Striedavá oblačnosť bude podľa predpovedí pokračovať aj koncom apríla.

„Polojasno až oblačno a ojedinele slabé zrážky. V noci a zrána ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. Najnižšia nočná teplota 7 až 1 st., v údoliach ojedinele chladnejšie. Najvyššia denná teplota 16 až 21, na severe miestami okolo 14 st.,“ uvádza SHMÚ predpovede na sobotu.

Televízia Nitrička

Forgot Password