Predpoveď počasia: Po krátkom oteplení budú teploty opäť klesať

V priebehu týždňa sa teploty môžu dostať nad 20 stupňov. Neskôr nás zrejme zase čaká ochladenie.

foto ilustračná: pixabay.com

Pondelok 11. 4.

Začiatok týždňa má začať premenlivou oblačnosťou, ktorá sa na severe a východe môže prejaviť aj prehánkami. Cez deň sa oteplí najviac na 9 až 14 stupňov. Na severe môže byť aj chladnejšie.

Utorok 12. 4.

Nasledujúci deň už môže byť o niečo slnečnejší. Jasné a polooblačné počasie budú sprevádzať teploty od 13 do 18 stupňov. Fúkať bude prevažne slabý vietor. V noci sa ochladí najviac na 2 až -3 stupne, v údoliach okolo -5 stupňov. V nížinách treba očakávať mráz.

Streda 13. 4.

Jasná až polojasná má byť aj streda. Najvyššie denné teploty budú stúpať od 14 do 19, na juhozápade do 21 stupňov. Najnižšie nočné teploty klesnú na 1 až -4 stupne, na juhozápade 6 až 1 stupeň.

Štvrtok 14. 4.

„Jasno až polojasno, postupne miestami až oblačno. Najnižšia nočná teplota 3 až -2, na západe väčšinou 8 až 3 st. Najvyššia denná teplota 16 až 22 st.,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav.

Piatok 15. 4.

Veľký piatok už má byť opäť oblačný až zamračený. Spočiatku sa môže miestami oblačnosť zmenšovať. Neskôr sa hlavne na severe a západe môžu objaviť prehánky a dážď. Denné teploty vystúpia maximálne na 15 až 21 stupňov. Nočné teploty klesnú na 7 až 1 stupeň.

Víkend

Na Bielu sobotu bude prevažovať premenlivé a oblačné počasie, najmä na severe a východe s prehánkami. Predpovede hovoria, že cez víkend príde ochladenie. Teploty sa cez deň vyšplhajú najviac na 6 až 15 stupňov. V noci sa budú teploty pohybovať od 8 do 2 stupňov.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password