Predpoveď počasia: Oteplenie bude sprevádzať oblačné počasie

Vonkajšie teploty budú počas týždňa stúpať.

Pondelok 4. 4.

Predpovede síce hovoria o malej, prechodne zväčšenej oblačnosti, no naďalej bude chladno a ojedinele sa objavia aj slabé zrážky. Najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 1 do 6 stupňov na severe Slovenska a 6 až 11 stupňov na zvyšku územia. Fúkať má vietor s rýchlosťou 10 až 30 km/h, v nárazoch až do 55 km/h.

Utorok 5. 4.

Oblačný bude aj utorok. Zamračené počasie budú miestami sprevádzať prehánky a dážď, ojedinele aj sneženie. Teploty budú počas dňa stúpať na 9 až 14 stupňov, na severe bude o niečo chladnejšie. V noci sa ochladí do 4 až -2 stupňov.

Streda 6. 4.

Nasledujúci deň sa ešte viac oteplí.

Denné teploty budú stúpať maximálne na 13 až 18 stupňov. Stále však bude prevažovať veľká, v južnej polovici prechodne zmenšená oblačnosť. Prehánky a dážď sa objavia miestami najmä na severe. Vo vysokých polohách je možné očakávať sneženie a silný vietor. Najnižšie nočné teploty klesnú na 7 stupňov na juhozápade až do 0 stupňov na zvyšku územia.

Štvrtok 7. 4.

Štvrtok má byť veterný s premenlivou oblačnosťou a miestami aj prehánkami alebo dažďom. „Najnižšia nočná teplota 5 až 0, na západe miestami okolo 7 st. Najvyššia denná teplota 13 až 18, na severe miestami okolo 11 st.,“ hlási Slovenský hydrometeorologický ústav.

Piatok 8. 4.

V závere pracovného týždňa sa ešte viac oteplí.

Popri 15 až 20 stupňoch cez deň má však naďalej pokračovať veterné, prevažne oblačné počasie s možnými zrážkami. V noci sa ochladí na 10 až 4 stupne.

Víkend

„Najnižšia nočná teplota 10 až 4 st. Najvyššia denná teplota 13 až 19 st.,“ predpovedá počasie na sobotu SHMÚ, ktorá bude pomerne teplá, no stále prevažne oblačná. Ojedinele sa môžu objaviť aj búrky.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password