Predpoveď počasia: Výraznejšie oteplenie sa zatiaľ neočakáva

Viac lúčov jarného slnka si zrejme užijeme až koncom týždňa.

Pondelok 7. 3.

Úvod týždňa bude premenlivý, prechodne až s veľkou oblačnosťou. V severnejších častiach Slovenska sa môžu miestami objaviť snehové prehánky a sneženie. Najvyššie denné teploty dosiahnu -2 až 3 stupne, v južnej polovici územia sa budú teploty pohybovať najviac od 2 do 7 stupňov.

Utorok 8. 3.

Nasledujúci deň bude prevažovať polooblačné počasie, ojedinele aj so snehovými prehánkami a snežením. Denné teploty vystúpia maximálne na 4 až 9 stupňov, na severe bude chladnejšie. Nočné teploty sa budú pohybovať od -2 až -7 stupňov, v údoliach môžu teploty klesať až do -10 stupňov.

Streda 9. 3.

Oblačnosti sa nezbavíme ani v stredu, sem-tam sa môžu objaviť aj snehovými a dažďové prehánky alebo dážď so snehom. Cez deň sa teploty vyšplhajú na 4 až 9 stupňov a v noci budú klesať do mínusových hodnôt. Očakávajú sa teploty -1 až -6, v údoliach ojedinele do -8 stupňov.

Štvrtok 10. 3.

„Jasno až polooblačno, len ojedinele zväčšená oblačnosť a výnimočne slabé zrážky. Na severe a východe chladno. Najnižšia nočná teplota -2 až -8, v údoliach miestami -9 až -15 st. Najvyššia denná teplota 3 až 8, na severe a východe väčšinou -2 až 3 st.,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav.

Piatok 11. 3.

Piatok bude jasný až polojasný s dennými teplotymi od 2 do 7 stupňov. Najnižšie nočné teploty klesnú na -5 až -10 stupňov, v údoliach najmä na severe od -11 do -16 stupňov.

Víkend

Zatiaľ sa zdá, že začiatok víkendu by mohol byť prevažne jasný. „Najnižšia nočná teplota -5 až -10, v údoliach miestami -10 až -15 st. Najvyššia denná teplota 3 až 9 st.,“ hlási SHMÚ.

foto ilustračná: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password