Predpoveď počasia: Jarné prázdniny s takmer jarným počasím

Podľa predpovedí budú jarné prázdniny v Nitrianskom kraji aj so slnečnými lúčmi, no vonkajšie teploty sa k jari priblížia len čiastočne.

Pondelok 28. 2.

Posledný februárový deň začne premenlivou, lokálne až veľkou oblačnosťou, miestami aj s prehánkami. K večeru sa bude oblačnosť zmenšovať. Teploty počas dňa stúpnu na 2 až 7 stupňov, na severe i menej.

Utorok 1. 3.

Marec odštartuje jasným až polooblačným počasím, lokálne aj s prechodnou oblačnosťou. Fúkať bude prevažne slabý vietor. Denné teploty vystúpia maximálne na 4 až 9 stupňov, v noci sa ochladí na -2 až -8, v údoliach až do -14 stupňov.

Streda 2. 3.

Ďalší deň sa očakáva len malá oblačnosť, ktorá sa môže ojedinele zväčšiť a prejaviť sa aj zrážkami. Počas dňa sa teploty vyšplhajú na 4 až 9 stupňov, nočné teploty budú klesať od -2 do -8, v údoliach až do -15 stupňov.

Štvrtok 3. 3.

„Premenlivá oblačnosť a ojedinele snehové prehánky. Najnižšia nočná teplota -3 až -8, v údoliach lokálne -8 až -13 st. Najvyššia denná teplota 3 až 9 st.,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav.

Piatok 4. 3.

Premenlivá oblačnosť bude pokračovať aj v piatok, miestami ju môžu sprevádzať snehové prehánky. Denné teploty dosiahnu najviac 3 až 8 stupňov, v noci sa bude ochladzovať do -1 až -6 stupňov, v údoliach miestami od -7 do -12 stupňov.

Víkend

„Malá, miestami zväčšená oblačnosť a ojedinele snehové prehánky. Najnižšia nočná teplota -3 až -8, v údoliach miestami -9 až -14 st. Najvyššia denná teplota 2 až 8 st.,“ hlási predpoveď na sobotu SHMÚ.

foto ilustračná: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password