Predpoveď počasia: Zima sa pomaly chystá na odchod

Teploty síce zatiaľ výrazne nestúpajú, no vo vzduchu je už pomaly cítiť príchod nového ročného obdobia.

Pondelok 21. 2.

Týždeň začne prevažne s veľkou oblačnosťou, ktorá sa môže podvečer na západe zmenšovať, na mnohých miestach sa však môžu vyskytnúť dážď či prehánky. Denné teploty vystúpia najviac na 3 až 8 stupňov, v juhozápadnejších oblastiach Slovenska bude do 11 stupňov.

Utorok 22. 2.

V utorok sa očakáva premenlivé počasie. Miestami sa v severnejších oblastiach objavia snehové prehánky alebo sneženie, v nižších polohách sa skôr predpokladá dážď alebo dážď so snehom. „Najnižšia nočná teplota 0 až -5, na západe a na Honte väčšinou okolo 2 st. Najvyššia denná teplota 5 až 10, v Žilinskom kraji, na Spiši, na Horehroní a na krajnom severovýchode väčšinou 0 až 5 st.,“ uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav.

Streda 23. 2.

Premenlivá prechodne až veľká oblačnosť bude pokračovať aj v stredu. Opäť treba miestami rátať so snehom, dažďom a prehánkami, k večeru sa však môže vyjasniť. Cez deň sa oteplí na 6 až 10 stupňov, nočné teploty sa budú pohybovať od 1 do -4 stupňov, až do -6 stupňov v dolinách. Bude veterno a ojedinele sa na niektorých územiach môžu tvoriť snehové jazyky.

Štvrtok 24. 2.

Štvrtok začne na severe a východe s väčšou oblačnosťou, cez deň má byť jasno až polojasno, k večeru bude oblačnosť od západu zase pribúdať. Maximálne denné teploty dosiahnu 5 až 11 stupňov, na severe bude o niečo chladnejšie. Nočné teploty klesnú na 0 až -5, v údoliach okolo -7 stupňov.

Piatok 25. 2.

„Oblačno až zamračené, spočiatku zmenšená oblačnosť. Cez deň miestami, najmä v severozápadnej polovici územia, sneženie alebo snehové prehánky, v nižších polohách prevažne dážď,“ hlási SHMÚ. Teploty cez deň vystúpia najviac na 3 až 9 stupňov, v noci klesnú na 1 až -4 stupne, v údoliach do -6 stupňov.

Víkend

Zrážky sa môžu vyskytovať aj v sobotu, postupne sa ale očakáva ich ustávanie a zmenšovanie oblačnosti. Denné teploty sa vyšplhajú najviac na 3 až 9 stupňov. V noci sa ochladí na 1 až -4 stupne, v údoliach ešte o niečo chladnejšie.

foto ilustračná: pixabay.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password