Predpoveď počasia: Ďalší týždeň s jesennými hmlami

Vonkajšie teploty už pochopiteľne klesajú. Zatiaľ sa však ochladzuje pomaly.

Pondelok

V pondelok bude od juhozápadu do našej oblasti prúdiť teplejší vzduch. Najvyššie denné teploty vystúpia na 11 až 16 stupňov, na juhozápade aj na 19 stupňov. Predpovede však hovoria o oblačnom až zamračenom a hmlistom počasí. Na západe a severe lokálne aj zmenšená oblačnosť. Miestami slabý dážď alebo mrholenie,“ informuje SHMÚ. Fúkať má prevažne južný vietor s rýchlosťou 10 – 30 km/h, v nárazoch 50 km/h.


Utorok

Nasledujúci deň teploty dosiahnu najviac 13 – 18 stupňov, pri hmle okolo 11 stupňov. Lokálne hmlisto alebo nízka oblačnosť môže byť v nižších polohách. Počasie bude prevažne polojasné, na západe popoludní očakávajte zväčšenú oblačnosť, miestami tu prinesie aj mrholenie alebo slabý dážď. Nočné teploty klesnú na 9 až 4 stupne.


Streda

V stredu naďalej pokračujeme s polooblačným až oblačným počasím a hmlami.

Tie sa aj s nízkou oblačnosťou opäť vyskytnú najmä v nízkych polohách, ojedinele sa môže pridať aj mrholenie. Maximálne denné teploty podľa SHMÚ zostávajú na rovnakej hodnote: „Najvyššia denná teplota 13 až 18, pri hmle okolo 11 st.“. Fúkať má prevažne len slabý vietor. V noci sa zase ochladí na 9 až 4 stupne, v údoliach na 2 stupne.


Štvrtok

Ďalší deň k nám od západu postúpi studený front spojený s tlakovou nížou.

Denné teploty vystúpia na maximálnych 10 – 15 stupňov. Stále má pretrvávať oblačné až zamračené počasie s lokálnymi hmlami. Postupne sa na mnohých miestach objavia prehánky alebo dážď. V noci sa oblačnosť môže zmenšovať. Teploty vtedy klesnú najmenej na 7 až 2 stupne, v údoliach ojedinele aj menej.


Piatok

Oblačnosti ku koncu týždňa ešte pribudne.

V piatok sa na mnohých miestach vyskytnú prehánky a dážď. Vo vyšších polohách aj sneženie. Teploty počas dňa vystúpia už len na 8 až 13 stupňov. V noci klesnú najmenej na 8 – 2 stupne.


S príchodom víkendu očakávajte polooblačné až oblačné počasie s dennými teplotami, ktoré vystúpia najviac na 10 – 16 stupňov. Stále ich môže sprevádzať mrholenie, ráno a dopoludnia miestami aj hmly. Nočné teploty by mali zostať na najnižšej hranici 8 až 2 stupňov.

foto ilustračné (pixabay.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password