Predpoveď počasia: Striedavú oblačnosť môžu dopĺňať zrážky

Napriek oblačnému až zamračenému počasiu môžu denné teploty stúpať až do 13 stupňov.

Pondelok 14. 2.

Valentínsky pondelok by mal byť jasný až polojasný, ojedinele v južnej polovici oblačné až zamračené. Sem-tam sa môžu objaviť aj slabé zrážky. Denné teploty budú stúpať najviac na 5 a 11 stupňov.

Utorok 15. 2.

Nasledujúci deň už bude oblačnejší a hmlistý, neskôr so zmenšenou oblačnosťou. „Na mnohých miestach dážď, mrholenie alebo dážď so snehom, vo vyšších a spočiatku vo východnej polovici Slovenska aj v nižších polohách sneženie. Ojedinele tvorba poľadovice,“ uvádza predpoveď Slovenský hydrometeorologický ústav. Cez deň bude najviac 2 až 7 stupňov, na západe a Honte 7 až 12 stupňov. V noci sa ochladí na 4 až -1, v údoliach ojedinele do -4 stupňov.

Streda 16. 2.

V stredu môžeme očakávať podobné počasie. Miestami sa prejaví aj prehánkami, dažďom, vo vyšších polohách snežením. V noci a zrána sa môže pridať poľadovica. Denné teploty budú postupne stúpať na 3 až 8, na juhu miestami do 11 stupňov. Nočné teploty klesnú na 2 až -3 stupne.

Štvrtok 17. 2.

Oblačné počasie bude pokračovať, zrejme sa na viacerých miestach nevyhneme dažďu a vo vyšších polohách sneženiu. Podľa predpovedí sa treba pripraviť aj na vietor. Maximálne denné teploty dosiahnu 6 až 11 stupňov, na západe a juhu až 13 stupňov. Najnižšie nočné teploty sa budú pohybovať od 6 do 0 stupňov.

Piatok 18. 2.

„Prevažne veľká oblačnosť a miestami, najmä na severe, dážď alebo prehánky, vo vyšších polohách sneženie. Naďalej veterno,“ informuje SHMÚ. Počas dňa sa oteplí na 5 až 12 stupňov. V noci teploty klesnú opäť na 6 až 0 stupňov.

Víkend

Predpovede hovoria, že oblačné počasie s možnými dažďovými či snehovými zrážkami môže pretrvávať aj počas soboty. Najvyššie denné teploty sa vyšplhajú na 5 až 10 stupňov, nočné klesnú na 6 až 0 stupňov.

foto ilustračná: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password