Predpoveď počasia: Prevažovať bude striedavá oblačnosť

Prejaví sa aj snehovými a dažďovými prehánkami.

Pondelok 24. 1.

Úvod týždňa vraj bude jasný až polooblačný. Teploty cez deň vystúpia maximálne na -5 až 0 stupňov, na juhozápade a juhu stredného Slovenska do 2 stupňov. Fúkať by mal len slabší vietor.

Utorok 25. 1.

Nasledujúci deň bude oblačnosť prevažne veľká, na juhu sa môže prechodne zmenšiť. Na severe sa miestami rozsneží, na juhozápade očakávajte skôr dážď so snehom alebo dážď a ojedinele aj hmly. „Najnižšia nočná teplota -10 až -16, v dolinách a kotlinách a krajnom východe miestami -16 až -23, v južnej polovici západného Slovenska -3 až -9 st. Najvyššia denná teplota -4 až +1, na krajnom východe miestami okolo -6 st, na juhozápade a Honte väčšinou do +4 st.,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav.

Streda 26. 1.

Prevažne veľká oblačnosť bude pokračovať aj v stredu.

Na severe a východe sa ojedinele prejaví snežením, na juhozápade skôr dažďom a dažďom so snehom. Miestami sa môžu tvoriť hmly a poľadovica. Najvyššie denné teploty vystúpia na -2 až 3 stupne, v južnejších oblastiach do 6 stupňov. Nočné teploty sa budú pohybovať od 1 do -5 stupňov, v údoliach a na východe lokálne do -5 až -11 stupňov.

Štvrtok 27. 1.

Štvrtok bude stále pokračovať zamračené počasie s prechodným zmenšovaním oblačnosti.

„Miestami – najmä na severe sneženie, v nižších polohách aj dážď alebo dážď so snehom. Ojedinele hmla a tvorba poľadovice,“ uvádza SHMÚ. Cez deň sa oteplí na -2 až 4 stupne, na juhu do 6 stupňov, v noci teploty klesnú na 0 až -5, v údoliach do -7 stupňov.

Piatok 28. 1.

Oblačný a zamračený bude podľa predpovedí aj piatok, na severe miestami so snežením alebo snehovými prehánkami, v nížinách aj dážď so snehom. Denné teploty vystúpia najviac na -1 až 4, na juhu do 6 stupňov, v noci sa ochladí na 2 až -4 stupne, v údoliach môže byť aj chladnejšie.

Víkend

Sobota začne premenlivou, miestami zväčšenou oblačnosťou, na juhu miestami so snežením a snehovými prehánkami. „Najnižšia nočná teplota -1 až -6, v údoliach ojedinele okolo -8 st. Najvyššia denná teplota -1 až +5 st, na severe aj chladnejšie,“ informuje SHMÚ.

foto ilustračná: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password