Predpoveď počasia: Postupne by mali nastúpiť chladnejšie a veterné dni

Týždeň začne s meteorologickými výstrahami.

foto ilustračná: pixabay.com

Pondelok 17. 1.

Ďalší januárový týždeň by sme mali očakávať premenlivú, prevažne veľkú oblačnosť. Postupne sa môže na mnohých miestach spustiť sneženie alebo dážď so snehom, miestami len dážď. Denné teploty sa vyšplhajú najviac na -1 až 4 stupne, na juhu a juhozápade Slovenska môže byť od 4 do 8 stupňov.

Slovenský hydrometeorologický ústav predpovedá na pondelok aj výstrahy. Zrána platí výstraha 1. stupňa, predpoludním vietor zosilnie a platiť bude výstraha 2. stupňa.

zdroj: SHMÚ

Utorok 18. 1.

Ďalší deň bude slnečnejší, obloha má byť jasná až polooblačná, na severe a východe sa oblačnosť prechodne zväčší a ojedinele sa objavia aj snehové prehánky, na juhozápade skôr dážď. Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať medzi 1 až 6, v severnej polovici väčšinou -3 až 1 stupeň. V noci teploty klesnú na -1 až -6, v dolinách pri utíšení vetra okolo -8 stupňov.

Streda 19. 1.

Aj streda by mala byť jasná až polojasná, neskôr miestami aj oblačná. V nižších polohách sa môže vyskytovať hmly. Počas dňa sa oteplí na -1 až 4 stupne, na juhozápade Slovenska bude lokálne aj teplejšie. V noci sa ochladí na -4 až -9, v údoliach od -10 do -15 stupňov.

Štvrtok 20. 1.

„Premenlivá veľká, popoludní miestami zmenšená oblačnosť. V noci miestami, cez deň na viacerých miestach, snehové prehánky alebo sneženie, v nížinách aj zmiešané zrážky,“ predpovedá štvrtkové zmeny Slovenský hydrometeorologický ústav.

V horských oblastiach sa budú tvoriť snehové jazyky a záveje. Očakávajte tiež veterné počasie s najvyššími dennými teplotami od -1 do 6 stupňov a nočnými teplotami od -1 až -6, v údoliach miestami -8 stupňov.

Piatok 21. 1.

V závere pracovného týždňa nás čaká premenlivé až oblačné počasie na mnohých miestach so snehovými prehánkami, závejmi a chladným vetrom. Denné teploty vystúpia maximálne na -3 až 2, na severe -7 až -3 stupne. V noci teploty klesnú na -3 až -9 stupňov.

Víkend

Premenlivá a so snehovými prehánkami bude zrejme aj začiatok víkendu. „Veterno a na pocit chladno! Najnižšia nočná teplota -2 až -8 st., v údoliach ojedinele chladnejšie. Najvyššia denná teplota -2 až 3, na severe -6 až -2 st.,“ znie predpoveď na sobotu SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password