Predpoveď počasia: V priebehu týždňa budú teploty mierne stúpať

Slabé oteplenie bude počas najbližších dní dopĺňať prechodne jasné až polooblačné počasie.

Pondelok 10. 1.

Zrána bude na západe Slovenska prevažne zväčšená oblačnosť, ale neskôr sa viac vyjasní. Ojedinele zamračené počasie môže miestami sprevádzať slabé sneženie. Cez deň teploty vystúpia najviac na 0 až 5 stupňov, v severnejších oblastiach sa môže vyskytovať slabý celodenný mráz. V Banskobystrickom a Nitrianskom kraji bude miestami fúkať slabý vietor.

Utorok 11. 1.

Ďalší deň nás bude sprevádzať jasná až polooblačná obloha, na severe a východe prechodne aj oblačná s možnými snehovými prehánkami a snežením. Najvyyšia denná teplota sa bude pohybovaťo od -1 do +4 stupňov, na severe, Spiši a Horehroní väčšinou -6 až -1 stupeň. V noci sa ochladí na -2 až -7 stupňov, na strednom a východnom Slovensku od -7 až do -12 stupňov.

Streda 12. 1.

Opäť nás čaká jasný až polooblačný deň, na severe a východe spočiatku oblačný, ojedinele aj so snehovými prehánkami. Denné teploty vystúpia maximálne na -3 až +2 stupne, na severe bude väčšinou okolo -4 stupňov. Nočné teploty klesnú na -4 až -9, v údoliach najmä na severe ojedinele -10 až -15 stupňov.

Štvrtok 13. 1.

„Najnižšia nočná teplota -1 až -6, v údoliach aj chladnejšie. Najvyššia denná teplota 2 až 7, na východe miestami okolo 0 st.,“ hlási Slovenský hydrometeorologický ústav. V tento polojasný až oblačný deň sa ojedinele vyskytnú slabé zrážky, na juhu bude oblačnosti o niečo menej.

Piatok 14. 1.

Podobne bude pokračovať záver pracovného týždňa. SHMÚ predpokladá oteplenie od 3 do 8 stupňov a nočné teploty od 0 do -6 stupňov.

Víkend

„Oblačno až zamračené a na väčšine územia dážď alebo dážď so snehom, od stredných polôh sneženie. Ojedinele poľadovica a na horách silno veterno,“ hlási predpoveď hydrometeorologický ústav. Najvyššia denné teploty vystúpia na 1 až 7 stupňov, v noci budú klesať na 3 až -3 stupňov.

foto ilustračná: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password