Predpoveď počasia: Zima je späť

Január začal nezvyčajne teplým počasím, už o pár dní ho vystrieda studený front.

Pondelok 3. 1.

Prvý pondelok roka 2022 má pokračovať teplejším počasím, než sme zvyknutí. Najvyššie denné teploty vystúpia na 5 až 10, na južnom Slovensku až do 12 stupňov. Popri tom bude premenlivé až oblačné počasie, miestami s prehánkami alebo dažďom. Vo vysokých polohách sa očakáva prudší vietor a sneženie.

Utorok 4. 1.

Nasledujúci deň bude oblačný až zamračený na viacerých miestach s prehánkami, dažďom, vo vyšších polohách aj snežením. V noci a ráno si treba dávať pozor, môžu sa vyskytovať hmly a poľadovica. Naďalej bude teplo a veterno. „Najnižšia nočná teplota 3 až -2, na juhozápade a na Honte okolo 5 st. Najvyššia denná teplota 4 až 9, na juhu Záhoria a Podunajskej nížiny do 12 st.,“ uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav.

Streda 5. 1.

Začne sa ochladzovať.

Stále sa predpokladá oblačná až zamračená obloha, miestami s prehánkami, dažďom, postupne od strednách polôh aj sneženie. Popoludní sa začne vzduch ochladzovať. Teploty budú dosahovať maximálne 2 až 7, na juhu okolo 9 stupňov. Prudší vietor k večeru zoslabne. V noci sa ochladí na 8 až 3, v severnejších častiach na 1 stupeň.

Štvrtok 6. 1.

Najskôr veľká, neskôr premenlivá oblačnosť so snehovými prehánkami a snežením najmä na severe. V nižších polohách sa očakáva dážď alebo dážď so snehom. „Najnižšia nočná teplota 2 až -4 st., v údoliach ojedinele chladnejšie. Najvyššia denná teplota 1 až 6, na Kysuciach, Orave, Liptove, Spiši a Horehroní okolo -1 st.,“ predpovedá SHMÚ.

Piatok 7. 1.

Polooblačná piatok bude už citeľne chladnejší. Najvyššie denné teploty dosiahnu -2 až +4 stupne. Nočné teploty klesnú na -4 až -9, v údoliach okolo -11 stupňov.

Víkend

Prevažne veľká oblačnosť sa v sobotu prejaví snežením alebo snehovými prehánkami, v nížinách sa môže vyskytnúť dážď so snehom. Teploty počas dňa vystúpia najviac na -2 až + 4 stupne. Najnižšie nočné teploty sa budú pohybovať od -2 až -7, v údoliach miestami okolo -9 stupňov.

foto ilustračná: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password