Predpoveď počasia: Predpovede hlásia ďalšie sneženie

Slnečné lúče cez týždeň vystrieda sneh alebo dážď so snehom.

Pondelok 6. 12.

Deň bude spočiatku oblačný až zamračený, ale oblačnosť sa môže popludní od západu zmenšovať. Miestami sa dopoludnia na severe a východe vyskytne sneženie, v nižších polohách aj dážď alebo dážď so snehom. Ojedinele bude hmlisto s poľadovicou. Najvyššia denné teploty dosiahnu -1 až 4 stupne, na juhozápade môže byť aj teplejšie.

Utorok 7. 12.

Ďalší deň opäť s oblačnosťou, ktorá sa najmä na západe môže zmenšiť.

Snehové prehánky a sneženie sa vyskytnú hlavne v noci na severe a východe. Dážď alebo dážď so snehom sa vyskytnú miestami v nižších polohách. Maximálne denné teploty vystúpia na -3 až 2 stupne a 4 stupne na juhu Slovenska. Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od -3 až do -8, na Gemeri, v Above, na Zemplíne a Šariši väčšinou okolo -1 stupňa. V údoliach môže byť ešte chladnejšie.

Streda 8. 12.

V stredu bude prevažne malá, na severe a východe spočiatku aj zväčšená oblačnosť, ojedinele s hmlou. Oblačnosť pribudne popoludní v západnej polovici. Ojedinele sa vyskytne aj sneženie alebo snehové prehánky. Najvyššia denná teplota vystúpi na -2 až 3 stupne, na Orave a pod Tatrami ojedinele chladnejšie. Najnižšia nočná teplota klesne na -3 až -9, v údoliach miestami -10 až -16 stupňov.

Štvrtok 9. 12.

Väčšej snehovej nádielky sa dočkáme zrejme vo štvrtok.

Bude oblačný až zamračený, spočiatku miestami so zmenšenou oblačnosťou. Rozsneží sa postupne od západu, v nížinách treba rátať s dažďom alebo dažďom so snehom. Ojedinele sa objaví aj poľadovica. Cez deň teploty vystúpia najviac na -1 až 4 stupne. Najnižšia nočná teplota klesne na -1 až -6, v údoliach miestami -6 až -11 stupňov.

Piatok 10. 12.

„Oblačno až zamračené. Na viacerých miestach sneženie alebo dážď so snehom, v nižších polohách lokálne aj dážď. Neskôr od západu ubúdanie zrážok. Ojedinele poľadovica. Najnižšia nočná teplota +2 až -4 st. Najvyššia denná teplota -1 až +5 st.,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav.

Víkend

Aj sobota bude oblačná až zamračená, len prechodne miestami so zmenšenou oblačnosťou. ojedinele so slabými prevažne snehovými zrážkami. „Najnižšia nočná teplota +1 až -4, v údoliach miestami okolo -6 st. Najvyššia denná teplota -1 až 4 st.,“ znie predpoveď na začiatok víkendu.

foto ilustračná: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password