Predpoveď počasia: Sneženie môže sprevádzať aj poľadovica a záveje

Predpovede na budúci týždeň hovoria o výdatnejších zrážkach.

Pondelok 29. 11.

Aj zajtra náč čaká veľká, od juhu postupne zmenšená oblačnosť. Na mnohách miestach sa vyskytnú prevažne snehové prehánky. Ojedinele sa môže tvoriť aj poľadovica a snehové jazyky. Najvyššie denné teploty vystúpia na -2 až 3 stupne, na juhu Slovenska a na Zemplíne do 5 stupňov. Na horách a nad pásmom lesa sa popoludní objaví prudký až búrlivý vietor.

Utorok 30. 11.

V utorok počítajte s premenlivou, prevažne veľkou oblačnosťou a snehovými prehánkami alebo snežením.

Popoludní bude na západnom a strednom Slovensku až zamračené, v nížinách sa vyskytne sneh aj s dažďom. Najvyššia denná teplota vystúpi na 0 až 5 stupňov, v Žilinskom kraji a na Spiši bude ojedinele chladnejšie. Najnižšia nočná teplota klesne na 0 až -5, v údoliach ojedinele okolo -7 stupňov.

Streda 1. 12.

Nasledujúci deň bude hmlistý, oblačný až zamračený, pričom oblačnosť sa môže zmenšovať. Napriek tomu treba na viacerých
miestach rátať so snežením alebo dažďom so snehom, ktorý sa bude od západu v nižších a stredných polohách meniť na dážď. Ojedinele sa môže tvoriť poľadovica a snehové jazyky. „Najnižšia nočná teplota 2 až -3, pri zmenšenej oblačnosti do -5 st. Najvyššia denná teplota 2 až 7, na juhozápade miestami do 9 st.,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 2. 12.

Ďalší deň má byť naďalej oblačný až zamračený s hmlami, miestami prehánkami, dažďom a vo vyšších polohách aj so snežením. Cez deň sa oteplí najviac na 3 až 9 stupňov. V noci sa ochladí na 5 až -1 stupeň.

Piatok 3. 12.

„Spočiatku oblačno až zamračené a na viacerých miestach dážď alebo dážď so snehom, od stredných polôh sneženie,“ hlási SHMÚ.

Cez deň sa bude oblačnosť od západu zmenšovať a už len ojedinele sa objavia len snehové prehánky, ojjedinele však aj poľadovica. Denné teploty vystúpia maximálne na 0 až 5, na severe miestami okolo -2 stupne, nočné klesnú na 3 až -3 stupne.

Víkend

Začiatok víkendu bude polojasný až oblačný, miestami s hmlou alebo nízkou oblačnosťou a výnimočne slabými zrážkami. Najvyššia denná teplota dosiahne -2 až 4 stupne a nočné teploty klesnú na -3 až -8 stupňov.

foto ilustračná: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password