Predpoveď počasia: Cez týždeň nás bude sprevádzať prevažne sychravá jeseň

Záver novembra prinesie podľa predpovedí oblaky aj zrážky. Viac slnečných lúčov môžeme očakávať skôr v strede týždňa.

Pondelok 22. 11.

Nový týždeň začne podobne ako doteraz oblačný až zamračenými a miestami hmlistým počasím. Na sever sa môže vyskytnúť mrholenie, prehánky a dážď. Na Kysuciach, Orave, Liptove a Spiši sa najvyššie denné teploty vyšplhajú len na 4 stupne, na zvyšku Slovenska sa oteplí na 6 až 11 stupňov.

Utorok 23. 11.

Ďalší deň bude oblačnosť malá, len miestami zväčšená. Najvyššia denná teplota dosiahne okolo 3 stupňov na severe a 5 až 9 na ostatnom území. Nočné teploty sa budú pohybať od 2 do -3 stupňov, až do -5 stupňov v údoliach.

Streda 24. 11.

Streda bude podľa predpovedí ešte jasnejšia, no miestami aj polooblačná a v nižších polohách aj s nízkou oblačnosťou a hmlami. Cez deň sa oteplí maximálne na 2 až 7 stupňov, v noci sa ochladí na 0 až -5, v údoliach aj do -7 stupňov.

Štvrtok 25. 11.

Nasledujúci deň sa obloha opäť viac zatiahne, k oblahom sa ojedinele môžu pridať hmly a mrholenie. Denné teploty sa budú pohybovať najviac od 2 až 8 stupňov. Najnižšie nočné teploty dosiahnu -1 až -6 stupňov, na juhozápade 1 stupeň.

Piatok 26. 11.

„Oblačno až zamračené, lokálne aj hmisto. Postupne na viacerých miestach dážď, mrholenie, vo vyšších polohách sneženie. Najnižšia nočná teplota 5 až -1 st. Najvyššia denná teplota 3 až 8 st.,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav.

Víkend

A takto začne aj víkend – sobota má byť oblačná aj so zrážkami na viacerých miestach. Rátajte s maximálnymi dennými teplotami od 1 do 7 stupňov, najnižšie nočné teploty sa budú pohybovať od 4 do 1- stupňa.

foto ilustračná: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password