Predpoveď počasia: Zatiahnutú oblohu môžu sprevádzať zrážky

Jeseň je v plnom prúde a tomu zodpovedá aj aktuálne počasie.

Pondelok 15. 11.

Na začiatok týždňa nás čaká pravé novembrové počasie – hmlisté, oblačné až zamračené. V nižších polohách sa poobede môže oblačnosť zmenšovať. Teploty počas dňa vystúpia najviac na 5 až 10 stupňov, pri menšej oblačnosti 12 stupňov. Fúkať má len slabý vietor.

Utorok 16. 11.

Ďalší deň už bude prevažne polojasný s maximálnymi dennými teplotami od 5 do 12 stupňov. Dopoludnia sa v nižších polohách na mnohých
miestach môže udržiavať hmla alebo nízka oblačnosť, ktorá bude ojedinele trvať celý deň. Najnižšia nočná teplota dosiahne 1 až -4, na juhozápade a pri nízkej oblačnosti miestami do +4 stupňov.

Streda 17. 11.

Opäť sa vráti prevažne hmlisté, oblačné počasie miestami so slabými zrážkami. Najvyššia denné teploty dosiahnu 4 až 9 stupňov. V noci sa ochladí na 0 až -5 stupňov.

Štvrtok 18. 11.

„Oblačno až zamračené a miestami dážď alebo prehánky, od cca 1000 m postupne sneženie. Najnižšia nočná teplota 5 až -1 st. Najvyššia denná teplota 4 až 9, na juhu stredného Slovenska a na juhozápade do 12 st.,“ predpovedá štvrtkové počasie Slovenský hydrometeorologický ústav.

Piatok 19. 11.

Podobý bude aj piatok. Najvyššie denné teploty od 5 do 11 stupňov budú pravdepodobne na mnohých miestach sprevádzať prehánky a dážď. Nočné teploty klesnú na 5 až -1 stupeň.

Víkend

Predpovede zatiaľ hovoria, že ani s príchodom víkendu sa nevyčasí. V sobotu bude pretrvávať veľká oblačnosť miestami s prehánkami a dažďom. Teploty cez deň vystúpia maximálne na 7 až 13 stupňov, v noci klesnú na 9 až 3 stupne.

foto ilustračné (pixabay.com)

Televízia Nitrička

Forgot Password