Predpoveď počasia: Prichádza oteplenie

Prílev teplého vzduchu má podľa predpovedí zoslabnúť až koncom pracovného týždňa.

Už v pondelok 19. 10. budeme mať menej oblakov na oblohe, ako minulý týždeň. Oblačnosť bude iba malá, miestami zväčšená. Dopoludnia sa môžu vyskytnúť aj hmly a počas dňa výnimočne slabé zrážky. Najvyššie denné teploty vystúpia do výšky 9 – 14 stupňov, na severe bude i chladnejšie. Fúkať má len slabý premenlivý vietor.


Nasledujúci deň môžeme očakávať jasno až polojasno, hoci miestami môže byť prechodne i oblačno.

Cez deň sa na väčšine územia oteplí maximálne na 11 až 16 stupňov. Ojedinele sa môžu vyskytnúť slabé zrážky a dopoludňajšie i nočné hmly. Fúkať má vietor s rýchlosťou 10 až 30, v nárazoch aj 50 km/h. V noci teploty klesnú na 3 až -2 stupne, na južnej polovici západného Slovenska na 5 stupňov.


Slovenský hydrometeorologický ústav predpovedá prílev teplého vzduchu.

Najvyššie denné teploty vystúpia v stredu na 11 – 16 stupňov, na juhozápade až na 19 stupňov. Popri tom bude polojasno, postupne miestam až zamračené. Ojedinele môže mrholiť. Opäť sa vyskytnú lokálne hmly, najmä v noci a dopoludnia. Nočné teploty na západe dosiahnu najmenej 6, inde 4 až -1 stupeň.


„Najvyššia denná teplota 14 až 19 st., pri hmle alebo nízkej oblačnosti ojedinele chladnejšie,“ znie prepoveď SHMÚ na štvrtok. Prílev teplého vzduchu teda bude pokračovať s prevažne polojasným počasím a len výnimočnými slabými zrážkami. Rátajte aj s hmlami. V noci sa ochladí najmenej na 6 až 1, v údoliach -1 stupeň.


„Prúdenie teplého vzduchu od juhozápadu do našej oblasti zoslabne,“ uvádza SHMÚ.

Piatok s maximálnymi dennými teplotami 11 až 17 stupňov prinesie polojasné, oblačné, miestami až zamračené počasie s rannými a nočnými hmlami. Prekvapiť vás môže ojedinele slabý dážď či mrholenie. Najnižšie nočné teploty dosiahnu 8 až 2 stupne.


Začiatok víkendu k nám začne postupovať studený front.

Teploty by sa však v sobotu stále mali vyšplhať najviac na 11 až 17 stupňov. Predpokladá sa premenlivá, prevažne veľká oblačnosť, hmlisto a sychravo. V noci sa ochladí na 10 až 4 stupne.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password