Predpoveď počasia: Budúci týždeň bude v znamení sychravej jesene

Ranné hmly sú už bežnou súčasťou postupujúcej jesene, rovnako aj pribúdajúca oblačnosť.

Pondelok 1. 11.

Prvý novembrový deň pravdepodobne bude pokračovať jasné až polojasné počasie, ktoré však postupne na západnom a strednom Slovensku vystriedajú oblaky a neskôr možo aj slabý dážď. Denné teploty sa budú stále pohybovať maximálne na 12 až 17 stupňoch, no pri dlhšie trvajúcej hmle a nízkej oblačnosti očakávajte len približne 10 stupňov. Fúkať bude vietor s rýchlosťo 15 až 35 km/h, v nárazoch do 55 km/h.

Utorok 2. 11.

Už v nasledujúci deň sa počasie výraznejšie zmení.

K oblačnosti budú postupne od západu pribúdať prehánky a dážď. Zrážky môžu poobede ustávať a oblačnosť sa čiastočne zmenší. Cez deň najvyššie teploty dosiahnu 6 až 11 stupňov, v noci klesnú na 6 až 1 stupeň, na západe miestami okolo 8 stupňov.

Streda 3. 11.

Streda bude tiež oblačná až zamračená. Cez deň sa budú miestami vyskytovať prehánky a dážď s maximálnymi teplotami od 7 do 12, na juhozápade a dolnom Zemplíne okolo 14 stupňov.

Štvrtok 4. 11.

„Oblačno až zamračené a od juhozápadu postupne na mnohých miestach prehánky alebo dážď. Na horách veterno. Najnižšia nočná teplota 10 až 4 st. Najvyššia denná teplota 11 až 17 st.,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav.

Piatok 5. 11.

Záver pracovného týždňa bude spočiatku oblačný, ojedinele i so zrážkami, neskôr s premenlivou oblačnosťou a teplotami najviac od 9 do 14 stupňov. V noci sa ochladí na 9 až 4 stupne.

Víkend

Sobota začne malou, miestami prechodne zväčšenou oblačnosťou. „Najnižšia nočná teplota 4 až -1, v údoliach miestami okolo -3 st.
Najvyššia denná teplota 5 až 11 st.,“
hlási SHMÚ.

foto ilustračná (pixabay.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password