Predpoveď počasia: Čaká nás slnečný týždeň

Pretrvá pravdepodobne aj počas jesenných prázdnin.

Pondelok 25. 10.

Začiatkom týždňa bude pokračovať jasné až polojasné počasie s najvyššou dennou teplotou od 9 do 14 stupňov. Fúkať má vietor s rýchlosťou 10 až 30/km, v nárazoch ojedinele 50 km/h.

Utorok 26. 10.

Jasné až polojasné počasie pretrvá aj nasledujúci deň, postupne však od západu môže pribudnúť oblačnosť. Maximálne denné teploty sa budú držať na 9 – 14 stupňoch. Najnižšia nočná teplota klesne na 4 až -1, v údoliach miestami okolo -3 st.

Streda 27. 10.

„Jasno až polojasno, spočiatku miestami až oblačno. V noci a dopoludnia lokálne hmlisto alebo nízka oblačnosť,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav. Pokračovať budú aj, na koniec októbra, stále príjemné teploty najviac do 10 – 15 stupňov s bezvetrím alebo len slabým vetrom. Nočné teploty však už budú klesať na 4 až -1 stupeň a v údoliach do -4 stupňov.

Štvrtok 28. 10.

Jesenné prázdniny začnú jasným počasím s maximálnymi teplotami od 10 do 16 stupňov, v prípade dlhšie trvajúcej hmly a nízkej oblačnosti môže byť aj chladnejšie. Najnižšie nočné teploty dosiahnu 2 až -4 stupne.

Piatok 29. 10.

„Jasno až polojasno. V noci a dopoludnia lokálne hmla alebo nízka oblačnosť, ktorá sa ojedinele udrží do popoludnia. Najnižšia nočná teplota 4 až -2 st. Najvyššia denná teplota 10 až 16 st.,“ hlási SHMÚ.

Víkend

Aj v sobotu by sa malo udržať podobné počasie so slnečnými lúčami a teplotami od 10 do 16 stupňov.

foto ilustračná: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password