Predpoveď počasia: Oblačnosť sa bude striedať so slnečnými lúčmi

Oblačno aj slnečno, prehánky aj teploty blížiace sa k dvadsiatke…

Pondelok 18. 10.

Týždeň začne vraj oblačným až zamračeným počasím, ale oblačnosť sa má od severozápadu postupne zmenšovať. Ráno už tradične môžeme očakávať hmly. Denné teploty sa vyšplhajú najviac na 11 až 16 stupňov.

Utorok 19. 10.

„Polojasno až oblačno, miestami prechodne až zamračené a výnimočne slabé zrážky. V noci a dopoludnia ojedinele hmla,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav. Otepliť sa cez deň môže najviac na 12 až príjemných 17 stupňov, na severovýchode a pri dlhšie trvajúcej hmle bude pravdepodobne chladnejšie. Nočné teploty klesnú na 7 – 2 a v údoliach až do 0 stupňov.

Streda 20. 10.

Stred pracovného týždňa bude polojasný až oblačný s maximálnymi teplotami od 14 do 19 stupňov. V noci sa ochladí na 8 stupňov na západe, ale teploty môžu klesať až do 0 stupňov.

Štvrtok 21. 10.

Nasledujúci deň má byť ešte oblačnejší, hoci oblačnosť bude spočiatku ojedinele aj zmenšená. „Od západu postupne na mnohých miestach dážď alebo prehánky. Na východe zrážky len ojedinele. Najnižšia nočná teplota 9 až 4, na západe okolo 11 st. Najvyššia denná teplota 13 až 19 st.,“ uvádza SHMÚ.

Piatok 22. 10.

V piatok oblačnosti ešte pribudne, na mnohých miestach sa vyskytnú prehánky a dážď. Najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 10 do 16 stupňov. Nočné teploty sa budú pohybovať od 12 do 7 stupňov.

Víkend

V sobotu tiež môžeme očakávať premenlivú oblačnosť s prípadnými prehánkami. Cez deň sa oteplí maximálne na 8 až 13, na severe miestami okolo 6 st. Najnižšie nočné teploty klesnú na 5 až 0 stupňov.

foto ilustračná (pixabay.com)

Televízia Nitrička

Forgot Password