Predpoveď počasia: Týždeň premenlivej oblačnosti

Z predpovedí vychádza, že by sme nemali zabudnúť na dáždniky.

Pondelok 11.10.

Ďalší jesenný týždeň začne polojasným až oblačným a zamračeným počasím, ojedinele sa objavia aj zrážky. Najvyššie denné teploty vystúpia na 12 až 17 stupňov. Fúkať bude slabý vietor do 20 km/h. Polojasná až zamračená bude aj noc s teplotami od 8 do 3 stupňov.

Utorok 12. 10.

Nasledujúci deň bude ešte oblačnejší od západu s prechodom k premenlivej oblačnosti. Denné teploty vystúpia maximálne na 10 až 15 stupňov, na severe do 8 stupňov. V noci sa ochladí na 8 až 3, v údoliach ojedinele okolo 1 stupeň.

Streda 13. 10.

V stredu nás čaká premenlivá oblačnosť a miestami, najmä na severe, prehánky alebo dážď. „Najnižšia nočná teplota 6 až 1, v údoliach miestami okolo -1 st. Najvyššia denná teplota 8 až 13, v Žilinskom kraji a na hornom Spiši väčšinou okolo 6 st.,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 14. 10.

Podobný bude aj štvrtok s polooblačným až oblačným počasím, prechodne bude oblačnosti aj menej, ojedinele sa vyskytnú i prehánky,
najmä na severe a východe. Najvyššia denná teplota 8 až 13, na Orave a pod Tatrami okolo 6 st. V noci sa ochladí na 3 až -3 stupne.

Piatok 15. 10.

Záver pracovného týždňa začne s polooblačným počasím, postupne bude oblačnosť pribúdať, výnimočne ju budú sprevádzať aj zrážky. „Najnižšia nočná teplota 3 až -3 st. Najvyššia denná teplota 9 až 15 st.,“ predpovedá SHMÚ.

Víkend

Ani v sobotu netreba zatiaľ rátať so slnečnejším počasím. Miestami sa objavia prehánky alebo dážď, od stredných polôh sneženie.
Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 6 do 0 stupňov. Najvyššie denné teploty dosiahnu 7 až 13 stupňov.

foto ilustračná: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password