Predpoveď počasia: Jeseň zatiaľ hlási pomalý nástup

Striedavú oblačnosť majú sprevádzať aj ojedinelé zrážky.

Pondelok 20. 9.

Máme tu ďalší týždeň s ochladzujúcim sa jesenným počasím, pripravte sa teda na to, že zrána sa vyskytne už aj hmla.

Najmä predpoludním má byť polooblačno až oblačno až zamračené, miestami s nízkou oblačnosťou. Ojedinele nás môžu zastihnúť prehánky. Denné teploty sa dostanú najviac na 14 až 19 stupňov, v severnejších oblastiach Slovenska bude okolo 12 stupňov.

Utorok 21. 9.

Ďalší deň bude zrejme oblačnosti menej, prípadne sa zväčší len prechodne. V noci a predpoludním sa lokálne vyskytnú hmly alebo nízka oblačnosť a cez deň sem-tam slabé zrážky. „Najnižšia nočná teplota 9 až 4, v dolinách a kotlinách miestami 3 až -2 st.
Nad ránom prízemný mráz ojedinele aj v nížinách. Najvyššia denná teplota 13 až 18, v Žilinskom a Prešovskom kraji
väčšinou okolo 11 st.,“
predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav. Fúkať má slabý premenlivý vietor s rýchlosťou 5 – 20 km/h.

Streda 22. 9.

Podľa predpovedí nás čaká oblačný až zamračený deň s maximálnymi teplotami od 12 do 17 stupňov. Ojedinele sa cez deň na viacerých miestach objavia prehánky alebo dážď. V noci sa ochladí na 10 – 5 stupňov, v údoliach na 4 až 0 stupňov, objaviť sa môže aj prízemný mráz.

Štvrtok 23. 9.

Príde mierne oteplenie.

Najvyššie denné teploty dosiahnu 13 až 18 stupňov, na juhu západného a stredného Slovenska okolo 20 stupňov. Naďalej však bude polooblačno až oblačno s ojedinelými prehánkami a dažďom. Najnižšie nočné teploty sa budú pohybovať od 11 do 6 stupňov, v údoliach okolo 2 stupňov.

Piatok 24. 9.

Záver pracovného týždňa by sa mal tiež pohybovať v príjemnejších teplotách – najviac 15 až 20 stupňov, na severe 11 až 15 stupňov. Oblačnosť bude premenlivá, na mnohých miestach veľká s prehánkami a dažďom. V noci sa ochladí na 12 až 6 stupňov.

Víkend

Dobrá správa – začiatkom víkendu by mali teploty ešte stúpať, maximálne na 17 až 23 stupňov, no oblačnosť má byť stále premenlivá s prípadnými zrážkami. Nočné teploty sa budú pohybovať od 12 do 6 stupňov, v údoliach aj menej.

foto ilustračná (pixabay.com)

Televízia Nitrička

Forgot Password