Predpoveď počasia: S príjemným slnečným počasím sa postupne rozlúčime

Máme pred sebou ešte niekoľko teplých dní, potom nastúpi sychravé jesenné počasie.

Pondelok 13. 9.

Prvý deň nového týždňa začne jasným až polooblačným počasím, miestami sa na severe a východe prechodne objaví aj viac oblakov výnimočne s prehánkami alebo búrkami. Inak však môžeme naďalej očakávať teplý deň. Vonkajšie teploty vystúpia najviac na 24 – 29 stupňov. Fúkať bude prevažne slabý vietor.

Utorok 14. 9.

Utorkové ráno budú ojedinele sprevádzať hmly alebo nízka oblačnosť. Stále bude teplo, maximálne 24 až 29 stupňov. Malá a miestami zväčšená oblačnosť môže prejsť do ojedinelých prehánok a búrok. Nočné teploty klesnú na 15 až 10 stupňov, v údoliach bude okolo 8 stupňov.

Streda 15. 9.

A teploty budú stúpať. V strede pracovného týždňa môžu vystúpiť na 25 až 30 stupňov, pričom na severe bude chladnejšie.

Slnečných lúčov však zrejme bude menej, počasie bude polooblačné až oblačné, v noci ojedninele a cez deň miestami aj prehánkami a ojedinele búrkami. „Najnižšia nočná teplota 17 až 12, v údoliach miestami okolo 10 st.,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 16. 9.

Štvrtkové polojasné až oblačné počasie postupne od západu Slovenska stmavne. „Neskôr na mnohých
miestach prehánky, dážď, ojedinele búrky. Teplo. Najnižšia nočná teplota 17 až 12 st.
Najvyššia denná teplota 22 až 27, na severe miestami okolo 19 st.,“
hlási SHMÚ.

Piatok 17. 9.

Koncom týždňa sa už výraznejšie ochladí. Teploty počas dňa dosiahnu maximálne 17 – 23 stupňov. Počasie bude oblačné až zamračené a na mnohých miestach sa vyskytnú prehánky, dážď, prípadne búrky. Nočné teploty klesnú na 16 až 10 stupňov.

Víkend

Cez víkend sa so slnečným počasím definitívne rozlúčime, oblačnosť bude prevažne veľká aj s prehánkami a dažďom. Teploty v sobotu vystúpia najviac na 17 – 23 stupňov, v noci sa ochladí na 14 – 9, v údoliach bude o niečo chladnejšie.

foto ilustračná: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password