Predpoveď počasia: Užijeme si ešte kúsok leta?

Predpovede počasia naznačujú, že budúci týždeň by sme si ešte mohli užiť teplé takmer letné slnečné lúče.

Pondelok 6. 9.

Čaká nás pravdepodobne polooblačný až jasný deň, ráno však už treba počítať s častejšími hmlami. Vonkajšie teploty sa počas dňa vyšplhajú najviac na príjemných 20 až 25 stupňov, na severe Slovenska bude o niečo chladnejšie. Fúkať má slabý premenlivý vietor.

Utorok 7. 9.

Ďalší jasný až plojasný deň miestami zastrie aj väčšia oblačnosť. „V noci a dopoludnia ojedinele hmla alebo zamračené nízkou oblačnosťou,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav. Denné teploty dosiahnu maximálne 21 – 26 stupňov, na Orave a pod Tatrami len 19 stupňov. Nočné teploty budú klesať na 10 až 5 stupňov, v údoliach na 4 až -1 stupeň, nadránom sa môže vyskytnúť aj prízemný mráz.

Streda 8. 9.

V strede pracovného týždňa sa ešte o niečo oteplí. Denné teploty dosiahnu 22 až 27 stupňov, fúkať má len slabý vietor a obloha bude jasná až polojasná, hoci ráno sa zrejme hmlám, nízkej oblačnosti a prízemným mrazom nevyhneme. V noci sa ochladí najmenej na 11 až 6 stupňov, v údoliach miestami na 5 až 0.

Štvrtok 9. 9.

„Najnižšia nočná teplota 12 až 7, v údoliach miestami 6 až 1 st. Najvyššia denná teplota 22 až 27, na Orave a pod Tatrami okolo 20 st.,“ predpovedá SHMÚ. Príjemné teplo má naďalej sprevádzať jasné až polojasné počasie.

Piatok 10. 9.

Inak to, zdá sa, nebude ani v piatok. Prevažne slnečné počasie zrána odštartuje s ojedinelými hmlami alebo nízkou oblačnosťou, pokračovať bude maximálnymi teplotami od 21 do 27 stupňov, v noci budú teploty klesťa na 12 až 7 stupňov, v údoliach až do 4 stupňov.

Víkend

V sobotu má počasie pokračovať v podobnom duchu. Bude teplo – najviac 21 až 27 stupňov, jasno až polojasno s rannými hmlami a nočnými teplotami, ktoré v údoliach môžu klesnúť pod 6 stupňov.

foto ilustračná: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password