Predpoveď počasia: Školský rok začne zrejme veterným a oblačným počasím

Striedavá oblačnosť nás bude sprevádzať celý týždeň.

Pondelok 30. 8.

Týždeň začneme oblačným až zamračeným počasím na mnohých miestach s prehánkami, dažďom, a ojedinele aj búrkami. Najvyššie teploty dosiahnu 12 až 17, na západe a juhu územia 17 až 22 stupňov.

Utorok 31. 8.

Posledný augustový deň bude pokračovať prevažne veľká oblačnosť. Cez deň na viacerých miestach dážď, prehánky, výnimočne búrky. Zrána bude ojedinele hmlisto. Najnižšia nočná teplota 13 až 8, v údoliach bude ojedinele do 6 st. Najvyššia denná teplota 16 až 21, v Žilinskom kraji, na Horehroní a Spiši
okolo 14 st.

Streda 2. 8.

„Prevažne veľká, lokálne aj zmenšená oblačnosť. Na viacerých miestach prehánky, dážď, výnimočne búrky. Cez deň na juhozápade menej zrážok i oblačnosti,“ hlási Slovenský hydrometeorologický ústav. Najvyššia denná teplota vystúpi na 16 až 21, v Žilinskom a Prešovskom kraji väčšinou na 12 až 16 stupňov. Najnižšia nočná teplota klesne na 14 až 9, v údoliach ojedinele do 7 stupňov.

Štvrtok 2. 9.

Školský rok začne s veterným a premenlivým počasím, pričom na juhu bude zmenšená oblačnosť. Ojedinele sa vyskytnú prehánky, výnimočne búrky. „Najnižšia nočná teplota 12 až 6 st., v údoliach ojedinele chladnejšie. Najvyššia denná teplota 18 až 23, v severnej polovici územia väčšinou
okolo 16 stupňov,“
predpovedá SHMÚ.

Piatok 3. 9.

Koncom týždňa bude počasie zrejme príjemnšič – jasné až polojasné, cez deň miestami prechodne zväčšená oblačnosť. V noci a zrána sa ojedinele vyskytne hmla alebo nízka oblačnosť. Najvyššia denná teplota dosiahne 18 až 24 stupňov, najnižšia nočná teplota klesne na 10 až 5, v údoliach okolo 3 stupňov.

Víkend

Oblačnosť bude malá, miestami zväčšená ojedinele s prehánkami. V noci a zrána ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. Najnižšia nočná teplota klesne na 11 až 6, v údoliach okolo 4 st. Najvyššia denná teplota vystúpi na 18 až 24 stupňov.

foto ilustračná: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password