Predpoveď počasia: Koniec leta je tu

S prázdninami sa rozlúčime nie práve letným počasím.

Pondelok 23. 8.

Už v pondelok denné teploty klesnú, dosiahnu najviac 17 až 22 stupňov, v južnejších oblastiach Slovenska 24 stupňov. Počasie bude oblačné až zamračené na viacerých oblastiach s dažďom, prehánkami alebo búrkami, zrána aj intenzívnymi. Na východe bude oblačnosť menšia a zrážky len ojedinele.

Utorok 24. 8.

Aj v ďalší deň bude oblačnosť prevažne veľká a na viacerých miestach s dažďom, prehánkami a výnimočne búrkami. Na západe bude oblačnosť premenlivá a zrážky len lokálne. Cez deň sa oteplí na 15 až 25 stupňov. Nočné teploty klesnú na 16 až 11 stupňov, na severe až do 9 stupňov.

Streda 25. 8.

Očakávať môžeme ďalšie ochladenie.

Počas polooblačnej až oblačnej stredy s ojedinelými prehánkami sa teploty vyšplhajú na 18 až 23 stupňov, na severe okolo 16 stupňov. „Najnižšia nočná teplota 15 až 10, v Trenčianskom, Žilinskom
kraji, na Horehroní a Spiši miestami 10 až 5 st.,“
predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav. Fúkať bude vietor s rýchlosťou 10 až 35 km/h, v nárazoch okolo 50 km/h.

Štvrtok 26. 8.

Deň začne polooblačným počasím, postupne sa zamračí a najmä na severozápade miestami pribudne dážď, prehánky a výnimočne búrky. „Naďalej Chladno. Najnižšia nočná teplota 12 až 7 st, v údoliach miestami okolo 5 st. Najvyššia denná teplota 19 až 24, v Žilinskom kraji, na Horehroní a hornom Spiši väčšinou okolo 17 st.,“ hlási SHMÚ.

Piatok 27. 8.

Záver pracovného ťýždňa bude tiež chladný s premenlivou oblačnosťou a prehánkami či dažďom. Denné teploty dosiahnu najviac 16 až 22 stupňov, v noci sa ochladí na 13 až 7 stupňov.

Víkend

Iné počasie nebude zrejme ani začiatkom víkendu – premenlivá oblačnosť so zrážkami a dennými teplotami od 15 do 21 stupňov. V noci sa ochladí na 12 až 6 stupňov.

foto ilustračná: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password