Predpoveď počasia: Čaká nás sychravý týždeň

Zrážky majú podľa predpovedí ustávať v priebehu týždňa.

Týždeň začne na západnom a strednom Slovensku výdatnými zrážkami. Bude oblačno až zamražené s dažďom a prehánkami na viacerých miestach. Tiež očakávajte chladno. Denné teploty dosiahnu najviac 7 – 13 stupňov. Fúkať má prevažne slabý vietor, v nárazoch miestami okolo 55 km/h.


V utorok bude pokračovať oblačné a zamračené počasie s dažďom na viacerých miestach, lokálne aj výdatným.

Denné teploty vystúpia maximálne na 5 – 10 stupňov, v teplejších oblastiach až na 16 stupňov. V noci sa ochladí najmenej na 8 – 3 stupne, teplejších oblastiach môže byť teplejšie, napríklad na juhu stredného Slovenska sa ochladí na 10 stupňov.


V stredu môže na väčšine územia pokračovať dážď a prehánky, no skôr len miestami. Stále bude chladno a tiež veterno. Teploty cez deň dosiahnu najviac 8 – 13 stupňov, na sever 6 stupňov. Fúkať bude juhozápadný až západný vietor s rýchlosťou 20 – 45 km/h, v nárazoch 65 km/h. Najnižšie nočné teploty klesnú na 8 – 4 stupne, na severe aj na 2 stupne.


Veľká zmena nepríde ani ďalší deň.

Štvrtkové počasie má pokračovať s veľkou oblačnosťou a miestami s prehánkami a dažďom, no cez deň bude o niečo teplejšie, podľa predpovedí sa oteplí maximálne na 10 – 16 stupňov. Nočné teploty klesnú na 8 – 2 stupne, v údoliach aj nižšie.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

„Rozsiahla brázda nízkeho tlaku vzduchu spojená so studeným frontom
sa zo strednej Európy presunie ďalej na východ,“
uvádza SHMÚ predpoveď meteorologickej situácie na piatok.

Oblačnosť má byť v tento deň premenlivá, prevažne až veľká. Na viacerých miestach sa tak opäť vyskytne dážď a prehánky, vo vysokých polohách už aj sneženie. Teploty dosiahnu počas dňa 8 – 14 stupňov. V noci klesnú teploty najmenej na 8 až 3 stupne.


Začiatok víkendu značí nádej na krajšie počasie.

Predpovede hovoria už len o polooblačnom až oblačnom počasí s ojedinelými slabými zrážkami. Denné teploty vystúpia najviac na 7 – 13 stupňoch, nočné klesnú najmenej na 6 až 0.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password