Predpoveď počasia: Čakajú nás príjemnejšie teploty, ale aj prípadné zrážky

Tie sa objavia najmä v prípade prechodne zväčšenej oblačnosti.

Pondelok 9. 8.

Nasledujúci augustový týždeň začne skôr malou, ale prechodne aj zväčšenou oblačnosťou s ojedinelými prehánkami a búrkami. Zrána sa zriedka vyskytnú hmly alebo nízka oblačnosť. Najvyššie teploty dosiahnu od 23 stupňov na severe Slovenska, až do 29 stupňov v ostatných častiach. Fúkať bude slabší premenlivý vietor.

Utorok 10. 8.

V utorok tiež treba rátať s rannými hmlami alebo nízkou oblačnosťou. Malá oblačnosť sa počas dňa môže miestami zväčšiť a sprevádzať ju budú, najmä na severe, aj prehánky. Maximálne denné teploty vystúpia na 25 až 30 stupňov, na severe i menej. Očakávajte bezvetrie prípadne iba slabý vietor. Nočné teploty klesnú na 17 až 12 stupňov, v údoliach ojedinele do 10 stupňov.

Streda 11. 8.

„V plytkej brázde nízkeho tlaku vzduchu od severozápadu postúpi nad našu oblasť studený front,“ hlási Slovenský hydrometeorologický ústav.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Napriek tomu sa počas dňa oteplí na 23 na severe až do 30 stupňov na ostatnom území. Ojedinele, hlavne na severe a východe môžu pribudnúť prehánky, dážď a lokálne intezvnejšie búrky aj s krúpami. Bezvetrie alebo len slabý vietor pri búrkach zosilnie. V noci sa ochladí na 19 až 14 stupňov, v dolinách do 11 stupňov.

Štvrtok 12. 8.

Ranné hmly vystrieda postupne jasné až polooblačné počasie. Zväčšenú oblačnosť doplnia ojedinele slabé prehánky. „Najnižšia nočná teplota 16 až 11, v údoliach miestami okolo 9 st. Najvyššia denná teplota 24 až 29, na severe miestami okolo 22 st.,“ predpovedá SHMÚ.

Piatok 13. 8.

Záver pracovného týždňa s jasným až polooblačným počasím doplnia denné teploty do 24 až 30 stupňov. V noci sa ochladí na 16 až 11 stupňov, v údoliach môžu teploty klesať na 11 až 6 stupňov.

Víkend

Príde mierne oteplenie.

V sobotu denné teploty dosiahnu 26 až 32 stupňov. „Jasno až polooblačno. Zrána ojedinele hmla.
Najnižšia nočná teplota 18 až 13 st., v údoliach miestami okolo 11 st.,“
dopĺňa predpoveď SHMÚ.

foto ilustračné: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password