Predpoveď počasia: Koncom júla sa vracajú tropické teploty

Dusné, horúce a oblačnejšie dni naruší studený front až koncom týždňa.

Pondelok 26. 7.

Predpovede naznačujú návrat k dusnému letnému počasiu. Denné teploty budú stúpať do 28 až 33 stupňov, v severnejších oblastiach Slovenska do 24 stupňov. Očakávať môžeme polooblačné až oblačné počasie. Prehánky či inetnzívnejšie búrky by sa mali vyskytovať miestami len v Trenčianskom a Žilinskom kraji.

Utorok 27. 7.

Ďalší deň treba počítať s viac-menej zatiahnutou oblohou. Oblačné počasie prinesie miestami aj prehánky, dážď alebo intenzívnejšie búrky. Opäť bude teplo a dusno s maximálnymi dennými teplotami od 26 do 31, na juhu Slovenska až do 35 stupňov. Fúkať bude prvažne slabý vietor, pri búrkach môže zosilnieť. Teplejšie budú aj noci, ochladí sa na 21 – 16 stupňov, v dolinách a kotlinách do 14 stupňov.

Streda 28. 7.

„Polooblačno až oblačno. Miestami prehánky alebo búrky – aj intenzívne. Naďalej veľmi teplo a dusno,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav.

Denné teploty vystúpia najviac na 30 – 35 stupňov, severnejšie do 28 stupňov. Fúkať bude prevažne slabý vietor. Nočné teploty klesnú rovnako, ako v predošlú noc do 21 – 16 stupňov, 14 stupňov v dolinách.

Štvrtok 29. 7.

Horúci bude aj štvrtok. Teploty počas dňa dosiahnu 31 až 36 stupňov. Dusno ešte doplní malá, prechodne zväčšená oblačnosť a prehánky i búrky. V noci sa vzduch schladí na 21 až 16 stupňov.

Piatok 30. 7.

Záver pracovného týždňa bude stále tropický a dusný. „Najnižšia nočná teplota 22 až 16 st.
Najvyššia denná teplota 31 až 36, v Žilinskom kraji a na Hornom Spiši okolo 29 st.,“
predpovedá SHMÚ. S prechodne zväčšenou oblačnosťou budú miestami pokračovať ja prehánky a búrky.

Víkend

Ochladenie v podobe studeného frontu má prísť v sobotu.

Na juhu bude cez deň najviac 31 stupňov, v ostatných častiach Slovenska od 24 do 29 stupňov. Prehánky, dážď či búrky sa môžu vyskytovať aj počas víkendu. Sobotňajšia noc bude zrejme ešte patriť k tým teplejším, teploty klesnú najmenej na 21 – 15 stupňov.

foto ilustračné (pixabay.com)

Televízia Nitrička

Forgot Password