Predpoveď počasia: Prehánky a búrky môžu pokračovať aj ďalšie dni

Po dlhom období sucha sa v ostatných dňoch stretávame aj s výdatnejšími zrážkami. Podľa predpovedí zrejme ešte nekončia.

Pondelok 19. 7.

Oblačosť môže čiastočne pretrvávať aj budúci týždeň, ale v priebehu dňa sa bude od severozápadu zmenšovať. Ešte stále sa však miestami objavia prehánky alebo búrky. Denné teploty budú o niečo nižšie, najviac vystúpia na 23 až 30 stupňov. Fúkať má vietor s rýchlosťou 10 – 30 km/h, v nárazoch okolo 45 km/h.

Utorok 20. 7.

Ďalší deň bude prevažovať malá, prechodne zväčšená oblačnosť. Cež deň budú miestami najmä na strednom Slovensku pokračovať prehánky, ojedinele búrky. Denné teploty vystúpia maximálne na 24 – 29 stupňov, v severnejších častiach na 19 – 24 stupňov. V noci teploty klesnú na 20 – 15 stupňov, v dolinách do 13 stupňov.

Streda 21. 7.

Stred pracovného týždňa môžu pribudnúť nočné a skoré ranné hmly.

Prechodná oblačnosť má pokračovať, prehánky by sa však mali vyskytnúť len ojedinele a najmä na východe. „Najnižšia nočná teplota 16 až 11, v údoliach miestami 11 až 6 st. Najvyššia denná teplota 22 až 27, na Orave a pod Tatrami okolo 20 st.,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav. Vietor s rýchlosťou 5 – 25 km/h v nárazoch zosilnie na 45 km/h.

Štvrtok 22. 7.

O niečo krajšie počasie nás zrejme čaká vo štvrtok.

V noci a zrána ešte s hmlami, cez deň už s jasnou až polooblačnou oblohou, ktorú môžu prechodne zastrieť oblaky. Najmä na severe a východe sa prejavia aj prehánkami. Denné teploty sa budú pohybovať od 21 do 28 stupňov. Nočné teploty klesnú na 15 až 10 stupňov, v údoliach do 8 stupňov.

Piatok 23. 7.

Ranné hmly sa môžu vyskytnúť aj v piatok. Cez deň očakávajte jasné až polooblačné počasie.„Najnižšia nočná teplota 15 až 10, v údoliach miestami okolo 8 st. Najvyššia denná teplota 24 až 29, na severe miestami okolo 22 st.,“ hlási predpoveď SHMÚ.

Víkend

Sobota už bude opäť o niečo teplejšia. Jasný až polojasný deň majú sprevádzať teploty 25 – 31 stupňov, nočné teploty budú klesať na 16 až 11, v údoliach miestami do 9 stupňov.

foto ilustračné: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password