Predpoveď počasia: Sucho vystrieda dážď

Daždivé počasie bude zrejme v priebehu nasledujúceho týždňa pokračovať.

Pondelok 12. 7.

Pondelok má byť tiež polooblačný až oblačný a postupne sa na mnohých miestach môže rozpršať, vyskytnú sa aj inteznívnejšie búrky s krúpami. Cez deň sa oteplí najviac na 28 až 33 stupňov, v severnejších oblastiach Slovenska od 22 do 27 stupňov. Slabý vietor sa výraznejšie prejaví pri búrkach.

Utorok 13. 7.

Aj ďalší deň treba počítať s oblačnejším počasím. Prehánky alebo búrky budú ojedinelé a najmä v noci a dopoludnia na severe a východe Slovenska. „Veľmi teplo a dusno. Najnižšia nočná teplota 20 až 15, v údoliach miestami okolo 13 st. Najvyššia denná teplota 29 až 34, na Orave a pod Tatrami okolo 27 st.,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav.

Streda 14. 7.

Stred pracovného týždňa bude stále oblačný, teplý a dusný.

Denné teploty vystúpia maximálne na 28 až 33 stupňov. Prehánky a intenzívnejšie búrky sa môžu vyskytnúť cez deň miestami najmä v západnej polovici Slovenska. V noci sa ochlatí na 22 až 17 stupňov, v dolinách a kotlinách okolo 15 stupňov.

Štvrtok 15. 7.

Aj nasledujúci deň treba rátať miestami s prehánkami a búrkami. Cez deň sa budú teploty pohybovať od 25 do 30 stupňov, na juhovýchode do 32 stupňov. Nočné teploty klesnú na 21 – 15 stupňov.

Piatok 16. 7.

„Polooblačno až oblačno, prechodne až zamračené a na mnohých miestach prehánky, lokálne búrky – aj intenzívne,“ hlási predpoveď SHMÚ. Najvyššie denné teploty dosiahnu 23 až 29 stupňov, nočné klesnú na 20 – 14 stupňov.

Víkend

V sobotu sa pravdepodobne ešte ochladí.

Počas dňa vonkajšie teploty vystúpia na 22 až 28 stupňov. Začiatok víkendu má byť prevažne oblačný a na mnohých miestach daždivý.

foto ilustračné: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password