Predpoveď počasia: Tropické teploty potrápia najmä juhozápad Slovenska

Zapotia sa však aj ostatné územia. Najvyššie teploty sa očakávajú v strede týždňa, potom príde ochladenie.

Pondelok 5. 7.

Predĺžený sviatočný víkend a zároveň začiatok nového týždňa bude pokračovať ešte pomerne príjemnými teplotami, najviac do 27 – 32 stupňov, na severe Slovenska do 25 stupňov. K jasnému až polooblačnému počasiu miestami oblakov pribudne, takže sa môžu najmä popoludní vyskytnúť prehánky a búrky. Počas dňa bude prevládať bezvetrie alebo len slabý vietor, ktorý pri búrkach zosilnie.

Utorok 6. 7.

Ďalší deň bude jasný alebo s malou prechodnou oblačnosťou a ojedinelými prehánkami. Denné teploty vystúpia najviac na 27 až 33 stupňov, v noci klesnú na 17 – 12, v dolinách ojedinele do 10 stupňov.

Streda 7. 7.

V stredu začnú teploty výraznejšie stúpať.

„Jasno alebo len malá oblačnosť. Veľmi teplo.
Najnižšia nočná teplota 16 až 11, na juhozápade okolo 18 st. Najvyššia denná teplota 31 až 36 st. Na severe ojedinele aj chladnejšie,“
predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav.

foto ilustračná (pixabay.com

Štvrtok 8. 7.

Pripravte sa na teplý a dusný deň.

Vonkajšie teploty môžu na juhozápade stúpať až do 38 stupňov. Na ostatnom území Slovenska sa budú pohybovať od 30 do 35 stupňov. Prevažne bude jasno až polooblačno, môžu sa však objaviť aj prehánky a búrky. Mimoriadne teplá bude aj noc, teploty klesnú maximálne do 20 – 15 stupňov, na juhozápade do 22 stupňov.

Piatok 9. 7.

Pred víkendom sa očakáva zväčšenie oblačnosti.

Spočiatku bude len malá, postupne má od západu narastať. Miestami sa prejaví prehánkami a búrkami, ktoré môžu byť intenzívne a aj s krúpami. „Najnižšia nočná teplota 23 až 17 st.Najvyššia denná teplota 28 až 34 st.,“ hlási predpoveď SHMÚ.

Víkend

V sobotu začne cez našu oblasť postupovať studený front. Denné teploty budú dosahovať najviac 22 až 29 stupňov. Očakáva sa oblačné počasie s prehánkami, dažďom a búrkami. Nočné teploty sa budú pohybovať od 21 do 15 stupňov.

Televízia Nitrička

Forgot Password