Predpoveď počasia: Teploty budú postupne mierne klesať

Z tropických 34 stupňov denné teploty postupne klesnú. Pribudne aj oblačnosti.

Pondelok 28. 6.

Úvod týždňa bude jasný až polojasný, ale aj s prípadnými prehánkami a búrkami. Denné teploty vystúpia najviac na 29 – 34 stupňov.

Utorok 29. 6.

Aj v tento deň očakávajte horúcich 29 – 34 stupňov. Jasné počasie zrejme vystrieda o niečo viac oblačnosti aj s prehánkami a búrkami, pri ktorých vietor prechodne zosilnie. V noci sa ochladí na 16 až 11 stupňov, na juhozápade od 21 do 16 stupňov.

Streda 30. 6.

Stred pracovného týždňa bude, zdá sa, ešte oblačnejší. Prejaví sa to prehánkami a intenzívnejšími búrkami aj s krupobitím, ktoré sa môžu vyskytnúť najmä na severozápade Slovenska. Denné teploty vystúpia najviac na 29 až 34 stupňov. Nočné teploty klesnú na 21 – 16 stupňov, v údoliach do 14 stupňov.

Štvrtok 1. 7.

„Polooblačno až oblačno a na mnohých miestach prehánky, dážď, miestami búrky – aj intenzívne a s krúpami. Ochladenie,“ hlási Slovenský hydrometeorologický ústav. Teploty cez deň vystúpia najviac na 26 až 31 stupňov. V severnejších oblastiach Slovenska od 21 do 26 stupňov. Noc bude teplá, od 20 do 14 stupňov.

Piatok 2. 7.

Posledný predvíkendový deň bude polooblačný a oblačný, miestami prechodne až zamračený. Na severe a východe sa na mnohých miestach objavia prehánky, dážď a ojedinele búrky. Maximálne denné teploty vystúpia na 20 až 27 stupňov.

Víkend

Sobotné počasie bude tiež polooblačné, na viacerých miestach so zrážkami. Denné teploty vystúpia len na 21 až 28 stupňov. V noci klesnú na 16 až 10 stupňov.

Foto ilustračná: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password